SNS autobuse parkirao kod Miškovića

autor: B.G.
Autobusi u Nisekspresu JV
Parking Niš-ekspresa; Foto JV

Veliki broj autobusa kojima su iz okolnih gradova i opština na miting SNS u Niš stigli simpatizeri ove stranke bio je parkiran u „Niš ekspresu“, firmi koju je 2008. godine kupila „Delta real estate“, firma u vlasništvu porodice Mišković.

Uobičajena mesta za parkiranje autobusa bila su danas prazna. Na parkingu ispred Elektronske industrije nije bilo nikoga, nekoliko autobusa je bilo na Gradskom polju, dok su desetine autobusa uglavnom sa juga Srbije bile poređane na parkingu „Niš ekspresa“.

Nama je javljeno da dođemo ovde. Bolje ovde, nego da parkiramo po gradu – kaže jedan od vozača.

Policija cuva autobuse
Na dužnosti; Foto: JV
Autobuse je na ovom parkingu obezbeđivala i patrola policije.

Zasada nije poznato kako se desilo da partija koja je popularnost izgradila na najavama obračuna sa tajkunima i hapšenju Miroslava Miškovića, autobuse sa svojim fanovima parkira u firmi čiji je Mišković vlasnik.

Niko od funkcionera SNS nije na današnjem mitingu te partije u Nišu dao pojašnjenje zbog čega baš „Miškovićev“ parking, a novinarima nije bilo omogućeno da postavljaju pitanja.

Podsetimo, u hali „Čair“ danas je održan predizborni miting Srpske napredne stranke.

Uz lidera te partije Aleksandra Vučića okupljenim građanima su se obratili ministri, direktori, sportisti… ali niko iz niškog odbora SNS, dok je sam Vučić rekao da je im to „poslednja opomena“.


Autobusi Cair 2 JV
Organizovano; Foto: JV
I gradski autobus u službi partije

Pored klasičnih turističkih autobusa, simpatizere i članove SNS prevozili su i gradski autobusi – čak i „dupli“.

U Ulici Ratka Vukićevića, koja prolazi uz park Čair, u desetine autobusa „Ćuridića“ i „Laste“ su ulazili građani sa majicama i transparentima SNS.

Zasada nije poznato odredište ovih autobusa.

Inače, Niš već dve godine potresa afera sa nameštenim tenderom za gradski prevoz. Na snimcima do kojih su došli novinari „Južnih vesti“ se čuje kako najviši gradski funkcioneri, među kojima i gradonačelnik Zoran Perišić, šteluju uslove najvećeg tendera u novijoj istoriji Niša i prilagođavaju ih firmama među kojima je i Niš-ekspres.

Po prijavi „građanskog nadzornika“, koji je po odluci Republičke uprave za javne nabavke nadgledao tender, Tužilaštvo za organizovani kriminal i dalje vodi istragu.

Autor:
B.G.
Povezane teme

Slični tekstovi

Komentari

26
  1. Stigle nislije iz svih delova srbije hahahah
    Popularnost sns je tolika da je danas pravih nislija na ovom skupu bilo izmedju 100-200 a ostale nislije stigle iz cacka, leskovca, kragujevca, krusevci itd

  2. Nisu to autobusi za miting! Dosli ljudi na „Nauk nije bauk“. To se danas i sutra odrzava na Elektronskom fakultetu.

    • Ne nije tako Pero, zivis u zabludi. Autobusi za „Nauk nije bauk“ su bili parkirani na igralistu ispred studentskog doma. Oh wait, ti ustvari „malo“ zezas mitingase, zar ne? E tako moze, ima smisla…

  3. Ziva istina sve…kod Caira u svaku ulicu po neki autobus…BRUKA
    A za plate i penzije nemaju…tuzno

  4. Na žalost to je bila praksa i predhodnika koji su bili na vlasti.
    Ne razumem zašto im je potrebno da uvoze ljude,verovatno da bi ohrabrili sami sebe.
    To mnogo košta a kakvi su rezultati znaju predhodnici.
    Nadam se da će se uskoro završiti i ta farsa.

  5. Sto bi se cudili, EU je za Vucica bila zlikovacka unija a danas Su to nasi prijatelji I nas put je samo ka EU. Donirao Miskovic zljembavog a ovaj NE da zmuri nego je I zaboravio u Sta se zaklinjao.

  6. Debelo gi placamo…ma ako tako nam i treba…diktatura za slepce..nego jer ima neko da mi pomogne da odem negde u pechalbu..nema ovde prosperiteta..javite

  7. Tipično naprednjačka borba protiv korupcije. Priča, priča i samo priča… a onda parking na MIŠKOVIĆA PLACU. Zatvori prazni, nijedan postupak, nijedna presuda… samo fraze, prazne fraze, bajke i makete, a život prolaze, 4 godine nam uzeše ni u što. Vidite gradonačelnika, svoje direktore i ostale „menadžere“ koje je delegirao SNS pa zaključite da li ste zaslužili to. Oni su samo za cirkus.

  8. Pa kad bi penzionere ali sve do jednog nekako preabacili u banje bez prilaska glasackim kutijama onda bi mladi rekli za koga glasaju

    • @ Milan Samo mladi treba da izadju na glasanje i onda bi bilo drukcije.Ovako,mladi ne izlaze,isprani mozgovi disciplinovano glasaju i rezultat je takav,kakav je.

    • Ali,sine,vi uopste i ne idete na glasanje i to je problem.

  9. nije istina da su kod caira bili autobusi ,ja sam bila ,ne lazite vise ,sacekajte izbore akoste bolji pobedicete ,svako ima pravo da drzi mitinge …sta vise hocete samo hejtujete I to je to,gde su vasi autobusi ,gde su vasi mitinzi ,nemate nigde nikog svi vam ledja okrenuli,pa svi su I glasali za SNS da bi se vas oslobodili a sad hocete ponovo na vlast ,nema od toga nista

    • @miki Bas bio dobar sendvic,jedva si svario,pa ajde sad da botujes.A i kasno ti javili sta treba da napises ili ti se kasno upalila lampica.

    • Sto ih dovodite sa strane,ako u Nisu imate podrsku,ko to placa,znas li praznoglavi stvore da to ide iz nasih dzepova,a ti samo misli na svoj sendvic.Sto nije besedio na otvorenom,nego u hali?Otkazaliste Sajam turizma,ko ce da odgovara,treba da vas turisticke agencije tuze zbog toga.

  10. Dogovorili se Perisic i Jovanovic.Briga Miskovica,i onako ce ono da se rusi.

  11. Ali ti ‚‚mitingaši‚‚ iz unutrašnjosti što su došli sa autobusima kako bi činili kvorum na mitingu sns, na šalost, neće moći da glasaju za sns u Nišu, koji je,inače, sve ‚‚uprskao‚‚.
    Indikativno je da su parkirali autobuse na lokaciji koja je u vlasništvu Miškovića!
    Ali,zar ‚‚oni ‚‚nemaju animozitet prema njemu.
    U svakom slučaju,neka ‚‚čudna veza‚‚!

  12. Miki, a gde si bio pa nisi video autobuse? Pa kako te nije sramota da lazes??? Jel si bio kod „Zeljinog“ igralista, ispred skole Ratko Vukicevic? Pa imas bre slike pa pogledaj covece, nemoj da si slep pri ociju…

    • @ Miodrag Jeo Miki sendvic i to onaj koji namerno nije podelio po autobusu da bi mu ostalo i za danas.Kazu ovi sa ekskurzije da nisu svi dobili paketice.

  13. Nesme covek ni autobuse vise da parkira gde hoce. Vucic je uradio vise od svih politicara zajedno koji su radili na stetu srbije i gradjana srbije, tek ce se otome pricati u buducnosti.

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.