U organizaciji NiCAT klastera naprednih tehnologija iz Niša, u subotu 6. oktobra od 10h u prostorijama kompanije “Philip Morris Operations” biće održan stručni seminar na temu “Kako da kompanija nadživi svog osnivača?”.
Širom sveta, veliki broj kompanija ima odlične proizvode i konkurentne cene, ali ipak ne opstane na tržištu zbog loše unutrašnje organizacije.
Iz ovih razloga, gotovo 96% kompanija ne dočeka svoj 10. rođendan.
Na seminaru će biti reči o razlozima za njihovo propadanje, fazama u životnom ciklusu jedne kompanije, problemima koji će se javljati u tim fazama, ali i šta raditi kako bi se oni lakše rešili, kaže Ivan Stevanović, jedan od organizatora seminara.
Parneri i predavači na ovom seminaru su konsultanti iz konsultantske kuće „Adizes South East Europe“, koji imaju preko 20 godina iskustva u radu sa firmama na našim prostorima, a posebno sa start-up kompanijama.
– Činjenica je da 80% kompanija nikada ne uspe da proslavi svoj 5. rođendan, a da svoj 10. rođendan doživi samo 4% firmi. Mnoge od ovih kompanija imale su konkurentne proizvode i cene, ali su ipak izašle sa tržišta.Konsultanti iz ASEE podeliće sa nama praktične razloge za ovako poražavajuću statistiku idvadesetogodišnje praktično iskustvo u „lečenju“ kompanija na prostoru jugoistočneEvrope, kao i izazove koji stoje pred kompanijama i svima koji čine te kompanije. Realno ćemo opisati faze života kroz koje prolaze sve kompanije i probleme koji će se javljati u tim fazama, ali i šta činiti u eventualno teškim situacijama u koje kompanije mogu da zapadnu – objašnjava Stevanović.
Celi poduhvat je podržan od strane kompanije Philip Morris Operations – Fabrike duvana Niš, koja je obezbedila prostor i kompletnu logistiku za seminar.
Ciljna grupa su osnivači kompanija i profesionalni menadžeri.
Zbog ograničenog broja mesta i organizacije seminara neophodna je prijava učesnika. Prijavu kao i bliže informacije o program i predavačima možete naći na sajtu NiCAT klastera.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
„Realno ćemo opisati faze života kroz koje prolaze sve kompanije i probleme koji će se javljati u tim fazama, ali i šta činiti u eventualno teškim situacijama u koje kompanije mogu da zapadnu -objašnjava Stevanović.“
Predpostavljam da je ovo prvi korak, dok će naredni biti formiranje Agencije za opstanak porodičnih kompanija.
Dok se zakonom ne predvide sankcije za raznorazne inspektore koji čine „tehničke greške“ u radu, tako što će dobiti doživotnu zabranu za takvu vrstu poslova neće biti olakšano poslovanje porodičnim kompanijama…