
Kompletno članstvo Opštinskog odbora “Levice” u niškoj Opštini Crveni Krst prešlo je u Samostalni DSS i to, kako kaže predsednica stranke koja je nastala napuštanjem DSS Dušica Davidović, na sopstvenu inicijativu.
“Levica Srbije” je formirana nedavno i u Nišu njen najveći deo čine članovi Kolicije za Niš, čiji je član pre prelaska u Samostalni DSS bila i Davidovićeva.
Međutim, ona naglašava da nikakvog uticaja na njihovu „promenu dresova“ nije imala.
Sa Srđanom Stojanovićem (predsednik OO Levica Crveni Krst prim. aut.) sam razgovarala pre desetak dana i on je razgovarao sa članstvom akon toga. Oni su doneli jednoglasnu odluku da pristupe Samostalnom DSS-u. Došli su i potpisali pristupnice – kaže Davidovićeva.
Sa njima ćemo obaviti razgovor za koji dan i oni će pristupiti Samostalnom DSS-u. To je isto njihova odluka, a tokom sledeće nedelje očekujemo i pristupanja novih organizacija i stranaka. Zahvaljujem se što su ukazali poverenje meni, stranci i Mladenoviću – kaže Davidovićeva.
Velika je stvar, kaže ona, kada kao žena vodite stranku koja je u osnivanju i formiranju.
Imamo veliki broj članova i svi mi radimo u interesu građana Niša – kaže ova nekadašnja većnica Demokratske stranke.
Ova novoformirana politička opcija je nastavila da sarađuje sa SNS i na republičkom i na lokalnom nivou, a njeni članovi u Nišu su se našli i na izbornoj listi naprednjaka. Nakon dobrih izbornih rezultata SDSS će najverovatnije biti jedna od stranaka na vlasti.
Samostalni DSS u Nišu osnovao je Vladimir Vojodić, nekada perjanica niškog DSS-a. Njemu su podršku na samom početku pružili pojedini članovi i odbornici DSS-a, a kasnije im se priključila i Dušica Davidović koja je napustila Koaliciju za Niš.
Ipak, kako ona kaže, Vojvodić je početkom godine izašao iz Samostalnog DSS-a i pristupio Jedinstvenoj Srbiji, pa se niški odbor našao u problemu.
S obzirom na turbulencije koje smo imali, bilo mi je jako teško da sve konsolidujem i uspela sam. Nekako smo to prevazišli i krećemo napred – kaže Davidovićeva.
Dodaje da je predsednik stranke Andreja Mladenović doneo odluku da Davidovićeva preuzme odbor u Nišu i kaže da je zasada opravdala poverenje.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Da li neko moze da mi kaze koji je puni naziv stranke? Samostalni Demokratska Stranka Srbije? Zar to nije gramaticki neispravno?
Takodje, zanima me koja je razlika izmedju clanstva u Samostalnom DSS i SNS-u? Hvala.
E,Borko,prihvatio si koaliciju za Nis,onako zbrda-zdola,i kao sto sam pretpostavio,kad pukoste na izborima,polako prelecu i okrecu ti ledja!Ima ovde nekih koji menjaju 7-mu partiju.I te mrvice vlasti su slatke,znaju oni!Od levice ni „l“, bili ste levaci!Sadio si tikve sa Dinicem,ako ti je!
Ma svi su samostalni,nema sta
U N I K U M !
Sva sreca pa su znali gde da predju… Ja ne verujem, od najveceg demokrate do najveceg protivnika demokratije… Gdja. D. D.! Blago nama sa svima njima!!!
Tako to ide demokrata pa onda sve što treba samo da bi opet bila vecnik.A ako zatreba opet demokrata. Sad je potreba da bude samostalna.Gdja DD je lice i nalicje rijalitija
Ne postoji nikakav odbor Crvenog Krsta Levice, zato što je Levica pokret i nikada nisu bili izbori, tako da nisu izabrani ni predsednik ni organi OO Levice za Crveni Krst.
Ma bre di je kraj više. Duška duška.Kažeš na sopstvenu inicijativu, he he he. Pa neli te je sram barem malo
Jako odbor Levice i još jači odbor Samostalnog DSS…zajednički naziv pogubljeni preletači
jadni li su oni koje DD vodi-