
Izložba “Graffiti – ulična umetnost” francuske slikarke Kashink biće otvorena za posetioce 17. oktobra u 12 sati u Narodnoj biblioteci “Stevan Sremac” u Nišu.
Kako piše u najavi izložbe, radovi ove neobične umetnice inspirisani su slovenskim i španskim poreklom, pop artom i narativnom ilustracijom. Osim u svetskim i evropskim gradovima, u kojima je izuzetno tražena, ona će oslikavati fasade i u Nišu, Beogradu i Pančevu.
Kashink zastupa angažovano slikarstvo i polazi od ideje da slikanje na ulici pomaže ljudima da prenesu poruku velikom broju ljudi. Pored tema do kojih joj je veoma stalo, nailazimo i na teme koji su tabui za naše društvo, kao što je jednakost prava muškaraca i žena, homoseksualnost, ograničenost – kažu organizatori.
Ova umetnica je vrlo aktivna na polju ulične umetnosti i grafita. Njeni radovi su atipični, slika protejske likove sa više očiju ili meksičke lobanje, vrlo obojenim stilom grafike, dodaju organizatori.
Podsetimo, mural ove umetnice se već nalazi u dvoristu biblioteke “Stevan Sremac”. Izložbu radova koju je specijalno pripremila za nišlije kao i sam mural svi zainteresovani moći će da pogledaju do 31. oktobra.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
U Nišu bi možda trebalo , jednu povrshinu,npr jedan deo keja,poput grada Beča,dati,dozvoliti oslikavanje grafita,a uvesti drakonske kazne za oslikavanje istih po gradu,mislim da bi se tako reshio problem shvrljanja po gradu.