Nešto više od godinu dana je prošlo od asfaltiranja Sarajevske ulice u Nišu, a asfalt je već oštećen. Vozači zato moraju da obilaze veliku rupu na kolovozu. Većnik Miloš Milošević tvrdi da je ta ulica „pod garancijom” i da izvođač radova mora da otkloni grešku.
Pred prošlogodišnje parlamentarne izbore koji su održani u aprilu, asfaltirana je jedna od najstarijih i retkih niških ulica koja je jednim delom bila pod kaldrmom.
Nišlije koje tamo stanuju i svakodnevno prolaze ovom ulicom kažu da su još prošle godine, pre zvaničnog “otvaranja”, primetili da su novi ivičnjaci uz trotoar počeli da propadaju.
Još tada su, kažu, sumnjali u to da li je posao obavljen kako treba.
Primetili smo sada tokom vikenda da je asfalt oštećen. To nas nije mnogo iznenadilo, jer smo još prošle godine primetili da nisu za baš sve faze rada ispoštovana pravila. Sada, u maltene novoj ulici, moramo da zaobilazimo rupu i pazimo kako vozimo – priča stanovnik naselja Šljaka.
Iako nije znao da je u Sarajevkoj ulici asfalt oštećen, većnik Miloš Milošević pojašnjava da je pomenuta ulica u garanciji i da će poslati nadzor da “izvođaču radova naplati sve”.
Svi radovi imaju 2 godine garanciju i bankarske garancije koje obezbeđuju da se to sanira. Poslaćemo nadzor da to pregleda i ako je takva situacija, izvođač radova će to morati da otkloni – objašnjava Milošević.
Podsetimo, samo dan pre izbora 2012. godine i to u subotu, počela je izgradnja decenijama očekivanog trotoara u naselju Šljaka, duž koga se prostire Sarajevska ulica. Međutim, mašine su stale samo 2 do 3 dana nakon što su krenule da rade „zbog kvara na kamionu“, ali ni mesec dana potom trotoara nije bilo na vidiku i meštani su se pobunili.
Godinu dana nakon toga, radovi na rekonstrukciji Sarajevske ulice i trotoara maltene da nisu makli, a sve zbog, kako su tada tvrdili, teškog stanja u gradskom budžetu. U međuvremenu je deo trotoara asfaltiran, a nova obećanja stigla su u julu 2013. godine.
U aprilu 2016. godine, pred parlamentarne izbore, Sarajevska ulica je konačno dobila novi trotoar i asfalt, koji nije dugo ostao „čitav“.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Na novom mostu,a iza Nitexa,na raskrsnici,zjapi ogromna rupa!Neko ja nagurao granje,ali se nocu nece videti!Dok izadju „nadzorni organi“, moze se svasta desiti,ako vec nije.
Gradski oci,provozajte se barem glavnim saobracajnicama,,da vidite sta ste svojim neznanjem i necinjenjem napravili!
baš puno, kao za toster za vafli, u jesen, pred školu
Zasto ne napisete ko je bio izvodjac radova i jos bitnije ko je bio nadzorni organ koji je potpisao dobro izveden posao da moze da se naplati.
Kriva je gradska vlast koja za izvodjace bira samo najjeftinije izvodjece a ne najrenomiranije koji mogu da daju debelu garanciju za radove koje izvode, ovako cemo mi kao gradjani sve morati da platimo po 2-3 puta.
A niko nije rekao i da je izgrađena samo polovina…
1/3 Ne polovina
Da dodam.
Pred svake izbore se jure asfalteri što pre da zacrne ulice asfaltom, pa makar se raspalo posle prve kiše. Sećam se da je jedna opština htela da presvlači put asfaltom debljine 1cm. Ni da čuju da to ne može. Jedva se nađoše na 3-5cm. Ali, to je svima opšte poznato stanje našeg društva…
Dodjite iu Durmitorsku!
Toplicina ulica kod Pravnog i Ekonomskog falkuteta asfaltirana u decembru vec raskopana umesto da su stavili po trotoarima behaton ploce ipak su tu falkuteti nije cak ni do kraja prema vojnim zgradam asfaltrano novim asfaltom nego polovicno! Bolje da nisu ni radili kada je vec nisu uradili kako treba !
Predraze dodji i slikaj Toplicinu, prosetaj pogotovo stranom uz vojne zgrade a onda trotoarom uz menzu i dom, znak koji su stavili posle asfaltiranja pa sada imamo i asfalt i cement jer su naknadno zacementriali i neka neko postavi pitanje kada su vec menjali cevi kako je moguce da su morali da ih kopaju 6 meseci kasnije…
Ма људи нико не уме да асфалтира око поклопаца за шахте и сливнике за кишну канализацију. Погледајте само улицу Косовке девојке. Више пута крпе, али џаба. Нискоградња је наука. Није у питању само квалитет изведених радова и надзорни орган. Нико не поставља питање квалитета самог асфалта и сировина за асфалт, битумен и др. О квалитету, дебљини и тврдоћи тампона нико и не мисли. Професори ћуте!
U ovom slucaju je ocigledno los tampon…
A tek da pomenemo da izvodjaci radova izgleda da nemaju ili ne znaju da koriste LIBELU. Ne postoji ulica ili trotoar koji ima nagib da se voda sliva u kanalizaciju nego svaka kisica na pravi bare!
Професоре нико ништа и не пита. Питају се само неуки чланови партија.
A tek iza mosta kod tosic pumpe , krater !!!
Niko ne kaze ko je izvodio radove, da bar znamo onako.
Ja živim 300m odatle, nije da se radovi nisu odužili od tri na skoro šest meseci, da nepominjem da još nije završeno a radilo se jedva 500m. Problem je što se kopali i tamponirali dok je bilo suvo i kad je pala prva velika kiša ta strana se skroz ulegla još pre asfaltiranja, i posle opet pala kiša pa propali ivicnjaci nedelju dana posle ovo je treći put.
Zar nije taj „NADZOR“ trebalo da NDGLEDA radove, a ne sada da ih šalju???