Radovi šestoro mladih dizajnera biće izloženi u galeriji u Tvrđavi, a svečano otvaranje izložbe “Master 2017” studenata Master akademskih studija sa Departmana za primenjene umetnosti u Nišu, zakazano je za sredu 12. jul od 20 sati.
Autori su se, navode sa Fakulteta umetnosti, uhvatili ove godine u koštac sa dizajnerskim zadacima, a u Paviljonu će prikazati rezultate.
Neiscrpno su radili na istraživanju odabranih tema i nakon godinu dana možemo reći da rezultati nisu izostali. Prikazani raznovrsni sadržaji proistekli su iz njihovih sopstvenih interesovanja. Ovim radovima, mladi autori dokazuju svoju spremnost da zakorače u dizajnerski svet savremenog doba – navode sa Fakulteta.
Luka Simić se, navode sa Fakulteta, bavi brendiranjem i prostornim obeležavanjem festivala elektronske muzike koji nosi naziv „Inferno“, a inspirisan je Danteovim Paklom.
Istovremeno ilustrativan i generički pristup ovom radu doprineo je razvoju raznovrsnih sadržaja, koji obuhvataju i štampane, ali i digitalne medije – kažu.
Marija Petrović, objašnjavaju, vodi publiku natrag u školu kroz interaktivno vizuelno učenje, sa kreativnom upotrebom prostorne grafike u nastavi srpskog jezika.
Pažnja je usmerena na jezičke nedoumice, koje ona prikazuje na jedan šaljiv i maštovit način i sve to uz pomoć gusarskog vodiča kroz pravopis. Na putovanje lektorskih avantura vas vodi Kapetan Vuk svojim Brodom znanja – dodaju sa Fakulteta.
Emilija Milošević kroz društvenu igru oživljava srpsku mitologiju. Vampir, Mora, Čuma, Ala, Nekrštenci, Vile, navode, samo su neka od bića koje Emilija spašava od zaborava smeštajući ih u drugačiji koncept pun legendi i verovanja.
Saša Aleksić, navode, rešava problem grafičkog oblikovanja serije proizvoda robne marke CRUMB.S. Počev od razvoja postojeće robne marke i njene upotrebe na ambalaži i šire, rad prikazuje i estetsku, funkcionalnu i praktičnu stranu pakovanja.
Akcenat je bačen na adekvatno oblikovanje ambalaže u skladu sa njenom primenom i upotrebom samih proizvoda, kako bi se izgradio brend spreman za tržište.
Aleksa Skočajić uz pomoć eksperimentalne knjige koja objedinjuje ilustracije i pesme, kažu, uvodi u jedan svoj kutak i dopušta publici da bar na tren zakorači u njegovu maštu. Naizmenično osvetljavajući ova dva medijuma, dodaju, smešta ih u dijalog koji ruši tradicionalne forme izražavanja.
Ana Mijailović kroz grafičko oblikovanje knjige basni, pod nazivom „Od Ezopa do naših dana“, prikazuje ilustracije u području umetničkog književnog teksta.
Ana se vezuje za sveprožimajući broj 12, koji je zastupljen svuda, od mitologije, religije, preko astrologije i čiju ona mističnost vezuje za basne – kažu sa Fakulteta.
Zainteresovani će moći da pogledaju ove radove do 18. jula.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
— Komentari
0