Neki od najboljih evropskih dokumentarnih filmova koji govore o aktuelnim političkim temama i aferama, stanju evropske i svetske demokratije, biće prikazivani u „Kupini“ od 19. do 23. jula, a ulaz za sve projekcije je 100 dinara.
Na programu će, kako najavljuju, biti francusko-nemački film “Demokratija” koji otkriva mistični svet političkih zakulisnih radnji, lobiranja i nadmetanja oko novog zakona Evropske Unije o prikupljanju i čuvanju ličnih podataka.
Mladi nemački aktivsta i član evropskog parlamenta, Jan Filip Albreht, zajedno sa EU komesarkom Vivijen Reding, pokušaće nemoguće – pobedu nad sirovim i netransparentnim sistemom političke moći. Nakon dve i po godine prljave političke igre i praćenja složenog zakonskog procesa, dokumentarni film „Demokratija“ oživljava složene strukture moći i prikazuje samo deo posledica na današnje stanje evropske i svetske demokratije i našu digitalnu budućnost – navodi se u opisu filma.
Biće prikazan i austarlijski novinarski dokumentarac “Dobar Amerikanac” koji govori o tome da masovni nadzor i prisluškivanja koje je obelodanio Edvard Snouden 2013. godine, nije prvi skandal u istoriji Državne bezbednosne agencije SAD-a.
Ovaj novinarski doku-triler otkriva nam alarmantnu priču o korupciji, lažima i sebičnim ambicijama pojedinaca, usled kojih je višestruko korisni i jeftini sistem monitoringa – koji bi potencijalno sprečio brojne terorističke napade – odbačen svega tri nedelje pred 9/11. Čovek koji stoji iza sistema ThinThread, bivši tehnički direktor NSA, kripto-matematičar i analitičar Bil Bini, demistifikuje tajnu o zanemarivanju ovog sistema u korist skupog i beskorisnog inteligentnog programa, koji je jedinu „prednost“ imao u otvaranju na stotine dodatnih i visoko plaćenih radnih mesta u NSA – navodi se.
Više informacija o terminima i filmovima možete videti na sajtu Kupine.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
— Komentari
0