Vranje dobija Regionalni centar za vanredne situacije

autor: I.M.
vatrogasci spasioci foto aleksandar kostic
Evakuisali ljude na nekoliko lokacija na jugu Srbije; Ilustracija; foto: A.K.

Naredne godine u Vranju će, prema najavama gradonačelnika Slobodana Milenkovića, početi izgradnja Regionalnog centra za vanredne situacije koja bi trebalo da bude okončana za 3 godine.

Izgradnja centra najavljena je nakon sastanka prvog čoveka Vranja sa Bobanom Stevanovićem, zamenikom načelnika Sektora za vanredne situacije i Sašom Račićem, načelnikom Sektora vatrogasno – spasilačkih jedinica, a istaknuto je da se radi o veoma značajnom projektu koji je obuhvaćen i Planom kapitalnih investicija.

Regionalni centar biće izgrađen između „Eko pumpe“ i Vranjske reke, na parceli površine 1,2 hektara i imaće 3 sprata. Pored centralnog, postojaće i objekti za civilnu i preventivnu zaštitu, transport, za trening vatrogasno – spasilačkih jedinica, za upravljanje rizikom, kao i sveobuhvatni centar radi prikupljanja svih relevatnih podataka i informacija – rekao je Milenković.

O značaju izgradnje Regionalnog centra za vanredne situacije govorio je Boban Stevanović, zamenik načelnika Sektora za vanredne situacije.

Mogu slobodno reći da je Vranje pravi primer u smislu ozbiljnog i odgovornog pristupa, kada je u pitanju sistem zaštite i spasavanja. To je Ministarstvo unutrašnjih poslova prepoznalo prilikom opredeljivanja sredstava, tim pre što se i Vranje nalazi gotovo na samom Koridoru 10 – rekao je Stevanović.

Realizacijom jednog ovakvog velikog projekta, kako je istakao, stvoriće se daleko bolji uslovi za reagovanje u vanrednim situacijama, smanjiće se vreme intervencije i omogućiti podrška susednim opštinama.

Jednom rečju, Vranje i Pčinjski upravni okrug dobijaju objekat po evropskim standardima, koji je od velike važnosti i sa ekonomskog aspekta – naglasio je Stevanović.

Načelnik Odeljenja za vanredne situacije Vedran Tašković istakao je da je lokacija gde će se nalaziti objekat idealna za reagovanje u samom gradu, ali i u pružanju pomoći susednim opštinama.

Kadrovska i tehnička opremljenost doprineće da postignemo takozvani „zlatni minut“, da blagovremeno intervenišemo u vanrednim situacijama i na taj način zaštitimo ljude i imovinu – naglasio je Tašković.

Procenjena vrednost radova je 500 miliona dinara, a sa neophodnom opremom 800 miliona.

Autor:
I.M.

Slični tekstovi

Komentari

0

Pošalji komentar

Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.