Iako su prodavcima ponuđene nove tezge, mnogi su svoju robu na šetalištu u centru Vranja postavili na betonu ili na improvizovanim tezgama.
Ponuda je još raznovrsnija, pa i pored gradske odluke da se prodaju samo cveće i suveniri, prodavci nude uglavnom papuče i donji veš, dok cveća ima samo na jednoj tezgi.
Nemaju ljudi para, bolje da kupe nešto što treba, nego cveće koje vene – kaže jedna prodavačica.
Tvrdi i da je najpovoljnija jer za 250 dinara kupci mogu dobiti dva para kućnih papuča.
I njene kolege sa susednih tezgi kažu da prodaja ne ide baš sjajno, ali da su najtraženiji ženski veš i čarape ili nešto od posuđa.
Prema odluci Gradskog veća, osim zabrane o prodaji tekstilne robe koju izgleda niko ne kontroliše, zakupce kvadrat prostora na šetalištu košta 170 dinara, a prodavci će svoju robu moći da prodaju do 8. marta.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Srbija 2018
gledam ulicu i divim se
prelepa kocka
gde je niska kaldrma iz kazandzijskog?
U stranoj firmi u kojoj radim,a sediste je u Beogradu,moj kolega za isti posao kao ja,prima duplo vecu platu,jer su to standardi Beograda.Mi vozimo sluzbene automobile,koje oni izbace iz upotrebe i daju ih jugu.O tome odlucuju direktori Beogradjani.