Formiranje veza između neurona i dobrog raspoloženja najbolje se postiže interaktivnim časovima, smatra studentkinja Prirodno-matematičkog fakulteta Anđa Denić, koja će u Američkom kutku u Nišu držati STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics) radionicu za srednjoškolce i studente u utorak 18. decembra.
Na ovim radionicama Denićeva će, kažu organizatori iz Američkog kutka, pokušati da polaznicima „zagolica kako maštu, tako i sivu masu“, te će ih primorati da zauzmu stav. Kroz simulacije, misaone eksperimente i debate polaznici će učiti o osnovama statistike, artificial networka, različitim sferama inženjerstva i urbanizacije.
Da li si se nekada zapitao/la na šta sve treba da se obrati pažnja pre izgradnje grada? Ili kako se organizuje budžet jedne fabrike? Koji je tvoj stav prema self-driving automobilima? Kako da rešimo problem prenaseljenosti gradova? Na kojim idejama se zasniva mašinsko učenje. Čak i ako nisi, Anđa će da te zaspe pitinjima, tako da ćeš morati – pitaju organizatori.
Radionica je besplatna, ali je za nju potrebno prijaviti se do 17. decembra na mejl nis@americancornernis.rs. Trajaće od 13 do 14:30.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Na ta pitanja ne znaju da odgovore oni od 50 godina starosti koji su sve to prosli prakticno bez cega nema znanja i pravih odgovora. Nemate vi pojma sa zivotom.
O cemu ti pricas kakva pejsmejker statistika, „bockanje“ drustvene mreze? Da nisi ti neki hirurg, inzenjer u Cernu gde ti zivis kad sve to znas a ja te nista ne razumem?
To je za penzionere da sede kuci „bockaju“ u penziji i prave svoje profile na drustvenim mrezama secajuci se zemalja gde su sve putovali i sta videli u svom zivotu.
U gradovima nisu gradjani a na selima nisu seljaci i nisu ni sela ni gradovi prenaseljeni a propadaju zajedno.
Obucite ih pa ce da se konektujemo sa entitetima. Pitam se zasto su kompjuteri jos osamdesetih proslog veka bili u nekim skolama u Nisu.
Kao americki projekat sa racunarima jos osamdesetih proslog veka. Ili ruski? Hahahaha.