Nezadovoljni svojim statusom i ignorisanjem nadležnih da im reše problem koji se odnosi na povezivanje radnog staža koji im firma “Simpo Šik” nije uplaćivala od 2010. godine, ali i da im se isplati obećana novčana pomoć iz 2019. godine, radnici te kuršumlijske fabrike drugi dan za redom su blokirali na sat vremena državni put Niš – Priština kod sela Kastrat. Kako su najavili iz sindikata zaposlenih, jednočasovni štrajk upozorenja će se nastaviti i sutra, a naknadno će odlučivati o daljim koracima.
Ističu da je predsednik Sindikata zaposlenih radnika Simpo Šik-a Aleksandar Eraković razgovarao sa predstavnicima centrale u Beogradu i da je dobio obećanje da će se i oni uključiti u rešavanje problema.
Čekamo da se vrati i da nam prenese ishode razgovora. Očekujemo da će država i nadležne institucije da nam reše problem. Bez zvaničnog papira mi nećemo odustati od protesta, dogovorićemo se o daljim potezima, ali odustati nećemo – napominju radnici na protest.
Sa protesta su pozvali nadležne inspekcije i institucije države da preispitaju poslovanje firme i odgovornost ljudi koji su doveli do toga da im se ne uplaćuje staž desetak godina unazad.
Kako je moguće da za ovu privatnu firmu ne važe zakoni ove zemlje. Ko je to njima omogućio, šta bi se desilo ako i ostali poslodavci na isti način postupe. Mi samo tražimo da se ispoštuje zakon, da nam se omoguće sva prava koja imaju zaposleni – dodaju obespravljeni radnici.
Predstavnici sindikata i nezadovoljni radnici su nakon jednosatne blokade odblokirali državni put i najavili konačan dogovor o nastavku protesta za sutra, a od ishoda razgovora koje je tokom dana Eraković obavio u Beogradu, odlučiće se hoće li protest biti radikalizovan i na koji način.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Zakoni su tu da se obuzda sirotinja raja..
Kada će radnicima u Nišu država isplatiti zaostale zarade, po pravosnažnim izvršnim presudama? NapreDNO