Na svakih pet dana 20-godišnji student ne može da se spremi za fakultet zbog nestanka vode u delu kod Železničke u Nišu. Stalna isključenja su ga naterala da napravi sajt „Žedan grad“ na kome meri koliko sati je njegov kraj bez vode, a time želi da ukaže na odgovornost nadležnih u rešavanje tog problema, kao i da povećanje svest građana gde ide njihov novac.
Studenta Nikolu pre odlaska na fakultet na nekoliko dana sačeka suva slavina, što mu otežava da se pripremi za jutarnju nastavu. Kaže da taj problem u Kajmakčalanskoj i okolnim ulicama postoji već duže vreme, a da nadležni ništa ne rade da ga trajno reše.
Na svakih pet dana nemamo vodu po jedno 6-7 sati, uglavnom kada je radno vreme, i juče je nestala. Ja ustanem ujutru, treba da idem na fakultet i nema vode. Zvao sam „Vodovod“ nekoliko puta, nikada nisu hteli da reše to u potpunosti – navodi student.
Primedbe na nestanak vode stižu i od drugih građana koji stanuju u ulicama kod Železničke stanice, što je podstaklo 20-godišnjaka da napravi sajt „Žedan grad“, na kome broji sate bez vode u svom kraju.
Sajt je namenjen okolini oko Bubnja, jer nemam dovoljno resursa da pratim nedostatak snabdevanja u ostalim delovima grada. Cilj je povećanje odgovornosti nadležnih u rešavanju ovakvih problema, kao i povećanje svesti građana gde ide njihov novac – ističe Nikola.
Merenje je zvanično počeo 13. maja, a za nedelju dana bio je 13 sati bez vode. Ističe da su mu iz Javno komunalnog preduzeća Naissus rekli da se to dešava zbog kvara u susednoj ulici.
13.5.2022. – Kvar u ulici Vojvode Bojovića (bez vode 6 sati); 18.5.2022. – Kvar u ulici Vojvode Bojovića (bez vode 7 sati) – piše na njegovom sajtu.
Na sajtu tog preduzeća saopštavaju da je do 15 sati bilo u prekidu vodosnabdevanje u većini ulica u tom kraju, a zbog radova na novoj vodovodnoj mreži u Ulici Vojvode Putnika.
Sve dok „grad bude žedan“, student kaže da će redovno brojati sate bez vode.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Svaka cast!
Samo statistika da se pravi jer realno stanje koliko je koja ulica bez vode ne postoji (niti Naisus sva iskljucenja objavljuje).
Grad treba da angazuje dodatne firme koje mogu da pomognu Niskom vodovodu jel su vodovodne cevi dotrajale.Cevi stare 40 i vise godina.
@Borko – verovatno ne poznaješ Statut JKP Naisus, niti bilo koji akt, koji se odnosi na opravdanost postojanja te organizacije, inače ne bi izjavio da je potrebna pomoć. JKP Naissus, redovno prima novac za urađeno iz budžeta grada. Problem je u tom što ima 980 zaposlenih administrativnih radnika koji ne znaju gde im je stolica i 40 izvršioca, koji ne znaju gde biju, a nema ko ni da ih uputi. Kraj.
Kako se nemarno odbosimo prema vodi, bolje ni ne zaslužujemo.
pusti ti naissus imaju oni druga posla