Nakon što je pre pet dana niška Klinika za kardiohirurgiju prekinula rad jer je ostala bez reagensa kojim procenjuju sklonost ka krvarenju ili trombozama prilikom operacija, pa je došlo i do „rata“ saopštenjima između ove klinike i uprave Univerzitetskog kliničkog centra, raspisan je hitni tender za ovaj neophodan laboratorijski materijal.
Da će „stopirati“ operacije jer nemaju neohodna sredstva za rad iz Klinike za kardiohirurgiju su saopštili 1. marta. Tada su naveli da im je Uprava UKC Niš ukinula nabavku i upozorili da će liste čekanja posle godinu dana ponovo biti stvorene.
Ubrzo se oglasila saopštenjem i Uprava UKC-a ističući da su instalirali opremu koja koristi reagense koji su potrebni kardiohirurzima. Prekid operacija okarakterisali su kao neopravdan, jer su obezbedili uslove za rad. Objašnjenje za nedostatak reagenasa bilo je da je došlo do zabune u raspisavanju javnih nabavki.
Na to je potom odgovorilo rukovodstvo Klinike za kardiohirurgiju sa obrazloženjem da je oprema koju je UKC instalirao neadekvatna. Naveli su da i dalje nemaju sredstva potrebna za rad, pa da i dalje ne mogu da rade operacije.
UKC je juče raspisao javnu nabavku, koja će biti sprovedena kroz pregovarački postupak bez javnog poziva, a vrednost je procenjena na nešto manje od 10 miliona dinara.
U obrazloženju se navodi da su potrošene sve količine reagensa i da je neohodno obezbediti kontirunirani rad Klinike za kardiohirurgije. Objašnjavaju da su u januaru imali javn nabavku za laboratorijske testove za potrebe Klinike za kardiohirurgiju u trajanju od tri meseca.
Budući da su već u toku meseca februara potrošene sve količine, kao i to da je postupak javne nabavke materijala za laboratorijske testove za potrebe Univerzitetskog kliničkog centra Niš za 2024. godinu u fazi pripreme, što od trenutka otvaranja ponuda iziskuje još najmanje 30 dana, kao i da se mora ispoštovati zakonski rok za dostavljanje Zahteva za zaštitu prava, u trajanju od 10 dana, neophodno je obezbediti kontinuirani rad Klinike za kardiohirurgiju UKC Niš, za količine za period od 45 dana, do sprovođenja postupka javne nabavke za 2024. godinu – piše u tenderskoj dokumentaciji.
A dok se ovaj pregovarački postupak ne završi, Klinika neće krenuti sa radom i operacije će, kako su ranije istakli, biti prekinute.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Ovo je toliko ocigledno da Milic ne zeli da se resi problem, vec da ih samo gaji, od 30 klinika njemu sve nesto nije po meri, buduci gradonacelnik. Sramota
petlju da iznese istinu jer nema “ putera“ na glavi.
Milić je rešio da ukine liste, sa zaposlenima na kardio hirurgiji. Od tada je počela hajka na kliniku. Znači da drugi ne žele da rešavaju probleme.
Молимо будућег Премијера да смени Министарку Д. Грујичић, која оставља пензионере на функцијама дир. УКЦ и ДЗ (Перишић и Јеркан). Године утичу на пад способности и морала.
ona je primer kako se od kažu dobrog doktora postane loš političar koji samo mnogo priča
„Kude li štukoše reagensi“ ? Odjednuš ?
Zar ne postoji mogucnost da se reagensi hitno pribave od raznih drugih klinika u Srbiji, a posle kad prodje nabavka, da se vrate? Kako je moguce da zbog toga zastanu operacije?