Polomljeni delovi mobilijara koji ugrožavaju bezbednost, ali i nedostatak podloge zbog kojih se deca u Studeničkoj u Nišu igraju u prašini i blatu, plaćen je skoro 20 miliona dinara, odnosno oko 180.000 evra. Iz Stranke Srbija centar navode da se uloženim sredstvima mogao srediti vrtić Leptirić i time ispuniti nalozi sanitarnih inspektora.
JKP Mediana sklopila je ugovor novembra 2023. godine sa jagodinskom firmom Džunga koja je bila zadužena za isporuku i postavljanje delova dečijeg mobilijara u Opštini Pantelej.
Iz niškog ogranka Ponoševe stranke navode da su investicije u javni prostor svakako neophodne, troškovi poput ovih u Panteleju nameću potrebu za pažljivijom kontrolom i racionalnijim odlukama o budžetskim prioritetima.
Sa sredstvima uloženim u javne mobilijare u Nišu mogle bi se okrečiti bar dve škole, srediti vrtić Leptirić, ulica Južnomoravske brigade bb, da bude uslovan za celodnevni boravak mališana… Naravno nije sporno, čak je i neophodno da se deci obezbedi prostor za igru i boravak na svežem vazduhu, ali pitanje bezbednosti niške dece, za gradske vlasti, očigledno nije na vrhu liste prioriteta. U međuvremenu, Nišlije nastavljaju da gledaju kako milioni odlaze na mobilijare koji se kasnije najverovatnije prelivaju u privatne džepove – navode iz SRCA.
Javnu nabavku mobilijara od 20 miliona dinara u Panteleju sa nabavkom za opremanje dečijeg kompleksa u Ulici Svetolika Rankovića, koju će Opština Palilula platiti nešto više od 4 miliona dinara, iz niškog SRCA pitaju da li su realni troškovi koji su, kako kažu, ispumpani iz JKP Mediane.
Plaćati izgradnju mobilijara i opreme za igrališta, duplo skuplje pre godinu dana u odnosu na nabavku koja se sada sprovodi, može da implicira samo opravdanu sumnju u odvijanje koruptivnih radnji u ovom preduzeću. Mobilijar izveden u Panteleju je postavljen na mestu koje nije ni uslovno ni bezbedno za mališane. Populistička politika „šminke“, je ovom gradu i državi donela i previše nesreća zbog površnog i slavodobitnog slikanja pod devizom – uradili smo mnogo, a vi ste nezahvalni. Sa druge strane, usluge odvoženja smeća JKP Mediani građani od 01. novembra plaćaju po odluci Gradskog veća 10% više – navode iz SRCA.
Pozivajući se na nalaze sanitarnih inspektora, iz SRCA navode da je toliki novac mogao biti uložen u rešavanje aktuelnog problema sanacije fasade, podova, plafona i samog okruženja vrtića Leptirić koji se nalazi u Ulici Južnomoravske brigade.
Za sada nema odgovora na pitanje da li su cene navedene u fakturi tržišno opravdane, ali jedno je sigurno: svaki kvadratni metar igrališta u Nišu mogao bi da ima pandan u sređenom i bezbednom okruženju za mališane, besplatnim udžbenicima ili užinama, kao i boljoj socijalnoj podršci porodicama sa decom. Niko se od njih ne bavi suštinskim potrebama građana i domaćinskim upravljanjem gradskim budžetom. Populizam nam gotovo svakog dan uzima danak – zaključiju.
Iz SRCA navode da u cenu od 20 miliona dinara za mobilijare, na osnovu ugovora spada i mobilijar na Trgu kralja Aleksandra Ujedinitelja, za koji tvrde da je takođe da nije bezbedan.
Podsetimo, građani su nezadovoljni uslovima na dečijem mobilijaru u Studeničkoj ulici prijavili problem redakciji Južnih vesti i pitali zbog čega podloga nije postavljena kada je mobilijar pravljen.
Tada su napomenuli i to da je posle svake kiše poplavljen, pa je osim toga što je tada neupotrebljiv, devastiran od vode. A navode i da ima polomljenih delova mobilijara koji ugrožavaju bezbednost dece.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Živim blizu parka i stalno prolazim pored i mogu da kažem samo jedno
NASA DECA SU GA OSTETILA,a nije samo od sebe.Vi dobro zapazate stvari ali budite makar malo realni.Tamo je puno dece i vrlo malo nadzora nad njima,a da ne pričamo o vaspitanju iste.Podlogu koje nema,nema je samo na jednom delu,a ne na celom igralištu.Kucno vaspitanje i društvena odgovornost treba ali to su davno izgubljene stvari
@Dragan Ćirković :
„U Nišu ima manje od 2% pametnih – od ukupnog broja stanovnika“!
Na osnovu tvog komentara treba da zamenimo roditelje ili da zamenimo decu?Vaspitanje i jednih i drugih počinje u porodici a posle u školi gde ih dočekuju učitelji,nastavnici, profesori koji su svi iz domaćinskih porodica – valjda i finale finala je … ludilo, nevaspitanje,šizenje!Ko je be kriv? Neko drugi! JOK!
I ja živim blizu igrališta. Slažem se da je problem i kućno vaspitanje dece koja su vandalizovala mobilijar i porušila ogradu, ali to ne umanjuje činjenicu da je ono skroz poplavljeno kada padne kiša i da je užasno pokošen – a plaćen 180 hiljada evra!!! Ovo mogu ja da napravim 100 puta bolje za 10000 evra.
Umesto da zamene polomljene daske na letnjikovcima u Panteleju oni bacaju pare i prave nove.
Oni su to polomili i prodali kao sekundarne sirovine
Samo 180,000 hilj. malo je to ha ha pa za te pare se prave 6 montažne kuće. Dal će neko na sud i krivično da odgovara nese znaje počo da igra zare.
Da ki su predviđena sredstva u budžetu za održavanje? Potrebno je pre nego što se išta novo gradi najpre obezbediti sredsrva za održavanje u budžetu, pa tek onda krenuti sa gradnjom. Jedino je to pravi put.