Apelacioni sud presudio u korist niškog profesora - školi naloženo da ga vrati na posao
Posle 5 godina sudske borbe, štrajka glađu i hitnih odluka ministra prosvete da se vrati na posao, profesor istorije Živadin Disić, dobio je spor protiv Osnovne škole “Sveti Sava” kojoj je Apelacioni sud naložio da ga vrati na posao.
Profesor istorije Disić je dobio otkaz 2015. na mesto profesora istorije OŠ “Sveti Sava” zbog incidenta u ovoj školi. Zbog otkaza, ali i oduzimanja licence, Disić je pokrenuo spor protiv škole, koji je rezultovao nepovoljnom presudom po njega, a potom i žalbom koja je pred Apelacionom sudom.
5 godina je trajao proces koji se povlačio od Osnovnog i Višeg do Apelacionog suda. Na kraju je apelacioni sudija presudio u Disićevu korist, a odbio je žalbu škole.
Ovim rešenjem potvrđena je presuda Osnovnog suda iz 2019. godine.
Presudom Osnovnog suda u NIšu usvojen je tužbeni zahtev tužioca i poništeno rešenje direktora tužene i rešenje Školskog odbora tužene kao nezakonita. Tužena je obavezna da tužioca vrati na rad i prizna mu sva prava na radu i po osnovu rada počev od dana prestanka radnog odnosa do dana vraćanja na rad - piše u presudi.
Škola je obavezna da Disiću isplati i troškove sudskog postupka u iznosu većem od 280.000 dinara.
Ovaj profesor istorije je pre godinu dana, dok je trajao postupak, na određeno vreme vraćen u Osnovnu školu “Sveti Sava”. Direktorka škole je rekla da je trpela pritiske.
Podsetimo, nekadašnji nastavnik istorije u nekoliko navrata tokom prethodnih godina je štrajkovao glađu i ispred Vlade Srbije. Razlog za to je, kako je kazao, nezakonito oduzimanja licence i nekažnjavanje krivaca za to što je otpušten iz škole nakon sukoba sa kolegom pre četiri godine, čak i nakon što je sudski dokazano da on nije bio nasilan.
Komentari
Poslednji komentari
PARTIJA
06:52 // 26. 6. 2020.
E pa gospodo draga sada direktorka i svi oni iz partije koji su je postavili na mesto direktora neka plate čoveku sve troškove i plate koje mu je sud dodelio, a ne škola. Kada bi tako bilo nebi nesposobni direktori koji ne razmišljaju svojom glavom nego su nemi poslušnici partija proganjali ljude nego bi radili po zakonu.
Сања
06:42 // 21. 6. 2020.
Правда је спора, али достижна! Да ли је? Пет година муке = 280000!!!
А како је живео све то време? Какве здравствене проблеме је стекао? Да ли је то правда?
Много среће свим борцима за своја права. Најбоље би вило да нико не мора да доказује истину.
Tatijana Djordjević
22:30 // 21. 6. 2020.
To su Vam samo sudski troskovi, a za 5 godina ili 60 meseci puta 50- 60. 000 prosek plate....to je 3- 3.600.000...
Slavoljub Bajin
03:16 // 21. 6. 2020.
Bravo i čestitam na upornosti u borbi protiv neistine i zlih... Poznajem te kao odgovornog, poštenog čoveka, izuzetnog pedagoga. Raduje me odluka apelacionog Suda, koja nosi veoma veliku i značajnu poruku da ,,Pravda pobeđuje,,.
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.