Aplikacijom obaveštavaju roditelje da im deca nisu došla u školu
Osim elektronskog dnevnika, gde roditelji u svakom trenutku mogu da vide ocene svoje dece, Osnovna škola “Desanka Maksimović” koja se nalazi u naselju 9. maj na Paliluli, osmislila je i aplikaciju koja obaveštava roditelje SMS-om da im dete nije došlo u školu.
U školi kažu da su specifični po tome što imaju osam izdvojenih odeljenja i veliki broj đaka putnika, koji idu iz okolnih sela do škole, a često i po lošem vremenu. Zato su, kako kažu, pronašli zanimljivo rešenje kojim bi trebalo da se poveća bezbednost učenika, ali i obezbedi bolja komunikacija sa roditeljima. Poruka koju roditelji dobiju kad dete ne dođe na nastavu; foto: OŠ "Desanka Maksimović"
“Desankin SMS servis” je namenjen roditeljima, a obaveštava ih SMS-om kada im dete ne dođe na nastavu.
Ovaj servis funkcioniše preko elektronskog dnevnika. Njegova svrha je prvenstveno povećanje bezbednosti učenika i unapređenje komunikacije sa roditeljima - dodaju u školi.
Kažu da su se roditelji obradovali što ovakav sistem postoji i smatraju da će se osećati sigurnije ako dobiju obaveštenje da im dete nije došlo na nastavu, a poslali su ga u školu.
Novina i elektronski dnevnik
Iz škole "Desanka Maksimović" su osmislili i sopstveni elektronski dnevnik, a kažu da on omogućava bolju komunikaciju između odeljenskih starešina, učitelja, nastavnika, roditelja, stručnih saradnika i rukovodstva škole.
Pored toga što roditelji u svakom trenutku mogu, uz potpunu diskreciju, pogledati ocene svog deteta, elektronski dnevnik omogućava i međusobnu komunikaciju između samih učitelja i nastavnika, koji rade u različitim izdvojenim odeljenjima - pojašnjavaju u školi.
U njemu postoji i baza svih učenika i odeljenja, dodaju, koja je dostupna stručnim saradnicima i odeljenskim starešinama, kao i članovima tima za zaštitu učenika od nasilja, zlostavljanja i zanemarivanja.
Na osnovu podataka iz evidencije, stručna služba na nedeljnom nivou pravi plan odlazaka u izdvojena odeljenja, što se objavljuje na sajtu i oglasnim tablama kako bi roditelji i učenici unapred bili informisani koji će stručni saradnik (pedagog, psiholog, socijalni radnik, bibliotekar) biti sledeće nedelje u njihovom izdvojenom odeljenju i kako bi im se po potrebi mogli obratiti - pojašnjavaju u školi.
Elektronski dnevnik sadrži i evidenciju o tome šta je sve preduzeto za svakog učenika i svako odeljenje.
Komentari
Poslednji komentari
Marija
08:48 // 13. 12. 2017.
Sve je to super ali stvarno bi bilo lepo da se kaze ko je osmislio aplikaciju? Nije da je od zivotne vaznosti, ali je ljudski!
Milan Dinić
23:05 // 12. 12. 2017.
Trebali ste u tekstu da navedete da je autor te aplikacije Filip Klain, nastavnik informatike u toj školi. Sad svi prisvajaju njegov rad i znanje.Fićo, svaka ti čast!
Hela
16:03 // 12. 12. 2017.
Zalosno.Ovoliko uznapredovanje tehnike nece izci na dobro.Najbolje da deca i ne idu u skolu,neka uče sa internetas
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.