Ara prodaje svoje rokenrol uspomene i pomaže kamp za decu bez roditelja
Nišlija Dragan Aranđelović Ara, najpoznatili ljubitelj muzike, koji je godinama držao i čuvenu muzičku radnju Happy house, rešio je da proda ulaznice za koncerte, set liste, majice, postere, kataloge i ostale predmete koje je decenijama prikupljao na koncertima širom Evrope. Humanitarna izložba održaće se od 3. do 13. avgusta u Sinagogi, a sav novac od prodatih stvari namenjen je za decu bez roditeljskog staranja koje Džedajski pokret vodi na letnji kamp na Vlasinu.
Neke majice i nisu na prodaju; Foto: V. M. R. Jedan zid Galerije Sinagoga biće namenjen Rolingstonsima, koje je gledao čak 10 puta, a svoj ugao imaće i Čupin memorijal koga Ara smatra najvažnijim doprinosom Nišu.
Biće mesta i za artefakte sa koncerata domaćih izvođača, a i Nišvil će biti deo izložbe. Posebno mesto na izložbi "Koncertni artefakti" imaće i britanski bend Jes.
To je grupa koja je meni najdraža. Tu su predmeti sa prvog koncerta koji sam čekao 25 godina da vidim u Budimpešti, a tu su i fotografije sa poslednjeg koji sam gledao u Padovi 2016. godine - navodi.
Ljubitelji rokenrola i drugih žanrova, fanovi i svi posetioci moći će da kupe mnogo toga od skoro 600 predmeta, prikupljenih na oko 250 velikih koncerata na kojima je bio ovaj niški zaljubljenik u muziku. Na mnogim koncertima bio i na spisku; Foto: V. M. R.
Među njma i originalne set liste sa nastupa mnogih svetskih zvezda. Ipak, cilj mu je da ljudima prenese atmosferu sa tih nastupa, prikupi novac za decu i da edukuje ljude.
Bitno je da ljudi vide da postoji nešto drugo što nisu ni Pink, ni Farma ni Zadruga ni Maja Berović ni ostalo, nego i nešto što su Brus Springstin, Rage against the machine, U2 i tako dalje i da deo toga, te atmosfere sa koncerata je preneseno u naš grad - kaže Aranđelović.
Prvu muzičku majicu dobio početkom sedamdesetih
Prvu majicu mu je, priseća se, donela sestra još 1971. godine iz Grčke. Odtad ih je prikupio nebrojano, od nekih se ipak ne rastaje, a mnoge je i izgubio.
Sestra mi je donela majicu sa čuvenog koncerta Vudstok iz 1969. godine i nosio sam je i ljubomorno čuvao, ali sad više ne znam ni gde je - navodi.
Svoje uspomene ipak je rešio da unovči i time pomogne organizaciju kampa Sila prati hrabre na Vlasini, koji za decu bez roditelja organizuje niški Džedajski pokret.
Kako navode organizatori, na Vlasinu će otići dvadesetoro dece, gde će učiti kako da pišu CV, osnove poslovne komunikacije i razvijanje ideja.
Komentari
Poslednji komentari
Don Kihot
20:06 // 27. 7. 2019.
Bravo!
Zaboravljeni
09:58 // 27. 7. 2019.
Bravo, samo takve dece ima mnogo i sve vise i vise koja ce opet posle nekoliko godina"staranja" biti opet na ulicu.
DODER
07:23 // 26. 7. 2019.
Bravo Arči1 Bio si i ostao promoter dobrog ukusa i pravih vrednosti.I podsetio si me na dane omladinskog novinarstva i "Grafita" za koji si pisao vredne tekstove o domaćoj i inostranoj muzičkoj sceni, kao i eksklprikaze sa najvećih rok koncerata u Evropi..Tvoja kuća bila je svratište,sklonište i prenoćište za mnoge ljude iz vrha jugoslovenske muzičke scene.Ta tvoja misija zaslužuje puno poštovanje
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.