Južne vesti - Leskovac, Niš, Pirot, Prokuplje, Vranje - vesti iz južne Srbije

13:03, 7. 10. 2019.

| Društvo

Direktor "Vremena": Vlast medije vidi ili kao alat ili kao neprijatelje

Autor:M. Z.Izvor:Južne vesti

Časopis Vreme izdao je 1500. broj prošlog četvrtka, a direktor ovog nedeljnika Stevan Ristić kaže da su za 29 godina postojanja pokazali da su otporni na sve vrste pritiska, iako od 2012. godine i dolaska SNS na vlast gube oglase i od javnih preduzeća i od privatnih firmi. Nametnutu podelu medija na alat ili neprijatelja vlasti, Ristić ne priznaje.

Vreme je osnovano u osvit ratova - 1990. godine, a u četvrtak su proslavili redak jubilej među štampanim nedeljnicima - 1500. broj. Direktor Stevan Ristić kaže da su žilavost pokazali kroz eru Miloševića devedesetih, eru tržišta posle 2000, ali i posle digitalne revolucije, krize medija i ekonomske krize 2008. godine.

Ipak, navodi da su imali još jedan izazov - dolazak SNS na vlast 2012.

Kao po komandi, javna preduzeća prekidala su ugovore za reklamiranje. Gubili smo i gubimo oglase i od privatnih firmi - objašnjava Ristić.

Vrednost puta koji je Vreme prešlo Ristić vidi u 2 stvare - da rade posao koji vole i da mogu da se pogledaju u ogledalo.

Mediji su sve manje mediji. Imamo vrstu podele, vlast doživljava medije ili kao svoj alat ili kao svoje neprijatelje. Nisu ni jedno ni drugo. Nemam više reči da objašnjavam priču o opozicionom mediju. Vreme nije opozicija, Vreme piše objektivno - navodi Ristić.

Nikad neutralni, uvek nezavisni - uz te reči promovisan je jubilarni broj Vremena. Ristić objašnjava da su i pored svih političkih i ekonomskih okolnosti, od 2002. godine izgubili samo 20% tiraža, što pokazuje da su uspešno zadržali publiku.

Mnogo puta kroz istoriju pokazali smo da nismo baš najjednostavniji za pritiske, pokazali smo vitalnost, pokazali smo da možemo da živimo na 6 plata godišnje - kaže Ristić.

O tome šta očekuje za 30 godina časopisa, a šta za 3000. broj, o mitu da je Vreme glasilo druge Srbije, o tome kako se finansiraju, o konkurenciji, ideološkom pluralizmu u redakciji, gubljenju oglasa, pritiscima i putu od 29 godina postojanja, pogledajte u emisiji “15 minuta”.

Podeli sa prijateljima
Komentari
Pošalji komentar:

Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.

Vaš komentar je uspešno poslat i biće objavljen nakon što ga odobri neko od naših administratora.

Ukoliko želite da Vaš komentar bude odmah objavljen, možete se prijaviti preko svog Google, Facebook, Twitter ili Yahoo naloga.

Došlo je do greške pri dodavanju komentara
Preostalo ti je 400 karaktera

Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.

KOMENTAR DANA
Pronađite nas na: