Dogradnja vrtića u Žitorađi i izgradnja novog u Pukovcu

autor: J. C. M.
800x600 Radna soba vrtic Bajka1 foto PU Pcelica
Biće smanjene liste čekanja; ilustracija; foto: "Pčelica"

Vrtić “Prva radost” u Žitorađi trebalo bi da dobije novi novi objekat i mesta za još 34 mališana, a planirano je i da u doljevačkom selu zgrada stare škole bude pretvorena u obdanište za 48 dece. Za ove radove je novac obezbedilo Ministarstvo prosvete projektom koje finansira Svetska banka za obnovu i razvoj.

Sporazume o rekonstrukciji i izgradnji vrtića danas je sa čelnicima opština Žitorađa, Doljevac i Sremska Mitrovica potpisao ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Mladen Šarčević.

Zahvaljujući projektu “Inkluzivno predškolsko vaspitanje i obrazovanje“, koje se finansira iz zajma Međunarodne banke za obnovu i razvoj (EBRD), biće povećan broj slobodnih mesta za decu uzrasta od tri do pet i po godina, posebno za decu iz osetljivih društvenih gruša – saopštili su iz Ministarstva.

vrtici zitoradja potpisvanje foto ministarstvo prosvete
Sporazume potpisao predsednik Opštine Žitorađa Ivan Stanojević; foto: Ministarstvo prosvete
Ministar je objasnio da su u prvoj fazi izabrane opštine Žitorađa kojoj je za radove odobren 21 milion dinara, Doljevac kome je namenjeno 28 i Sremska Mitrovica koja dobija 103 miliona dinara, jer su bile spremne i obezbedile uslove za izgradnju, odnosno rekonstrukciju.

Plan je da u Žitorađi vrtić “Prva radost”, koji sada ima kapacitet za 64 deteta, dobije dodatnih nešto više od 300 metara kvadratnih, čime će se dobiti mesta za još 34 mališana.

U doljevačkom selu Pukovac biće potpuno rekonstruisana zgrada stare škole koja se već dugo ne koristi i potpuno je ruinirana, objašnjava zamenik predsednika Opštine Doljevac Miloš Vukotić.

Pošto dugo nije u funkciji biće to praktično potpuna rekonstrukcija, a novac koji se dobija preko projekta predviđa sve radove, od kompletne izgradnje, do opremanja i mobilijara. Nešto po principu “ključ u ruke” – kaže Vukotić.

Izgradnjom će se dobiti mesta za mališane starosti od 3 do 5 godina, a biće smešteni u dve grupe od po 24 deteta.

Vukotić napominje da javnu nabavku raspisuje Ministarstvo prosvete, te da očekuje da radovi krenu za oko 2 do 3 meseca, kao i da je rok nakon toga da sve bude završeno za 7 meseci.

Autor:
J. C. M.

Slični tekstovi

Komentari

0

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.