
Ispred Gradske kuće i danas je izašlo oko 2.000 građana, nezadovoljnih zbog toga što je niška vlast odlučila da Aerodrom “Konstantin Veliki”, bez uverljivog objašnjenja i javne rasprave, pokloni Državi. Demonstranti su tražili i smenu gradonačelnika Niša Darka Bulatovića. Novi protest zakazan je za sutra u 17 sati, na Trgu kralja Milana.
Ni kišovit dan nije sprečio građane da javno pokažu svoj bunt zbog poklanjanja niškog aerodroma.
Bošković je nakon kratkog izlaganja poveo masu, koja je uz parolu “Čiji grad? Moj grad!” stala ispred Gradske kuće.
Tamo se okupljenima obratio član Nacionalne koalicije za decentralizaciju Mladen Jovanović rečima da su se građani Niša okupili da bi „sačuvali državu“.
Šta je istina? Kako je moguće da Republika ulaže u Beograd na vodi, koji pripada Gradu, a mi moramo da se odreknemo aerodroma? Bulatović i Gradsko veće može da pokloni stvari, ali samo koje njima pripadaju. Svi argumenti su na našoj strani. Nije važan DS, nije važan SNS, aerodrom je važan, mi smo važni. Dolaskom ovde mi čuvamo državu! – rekao je Jovanović.
Koliko vidim, nas ima, a njemu (Bulatoviću) se sprema svilen gajtan od ovih iz Beograda. Njemu i njegovima želimo sve najbolje, ali im želim još nešto, da nas više ne vide i da ih više ne vidimo. Da se sklone s puta kada pošteni građanin Niša ide ulicom. Oni imaju silu, ali mi imamo moć uverenja i poštenja. Imam jednu reč, na kraju koje je znak uzvika – ostavka! – rekao je Jovanović.
Nakon toga, Jovanović je naglasio da „preko aerodroma, Nišlije brane sebe“.
Nišlije su tolerantne. Mnogo mogu da trpe. Ali kada Nišlije kažu “dosta je”, stvarno je dosta. Videće šta to znači. Preko aerodroma branimo sebe i naš grad – rekao je Jovanović.
Naposletku, osvrnuo se i na direktora Regionalne razvojne agencije Jug Bojana Avramovića, koji nije snosio nikakve posledice zbog izjave u debati Južnih vesti da su „Nišlije štetne za Državu“.
Onaj što je rekao da su Nišlije štetne, još uvek krcka naš ‘lebac – rekao je Jovanović.
Jovanović je pozvao građane da se i narednog dana, 2. aprila, u 17 sati okupe na Trgu kralja Milana, ali je od njih zatražio i da protestuju ispred Skupštine grada, na dan naredne sednice niške Skupštine, koja još nije zakazana.
Protest protiv poklanjanja niškog aerodroma Državi
Posted by Južne vesti on nedelja 1. april 2018.
U Građanskom frontu se nalazi 6 organizacija građana Srbije. Pred nama je stvaranje jedne aktivnije organizacije koja će imati pravni status. – rekao je Kostić.
Kostić je rekao da su Beograd, Niš, Zrenjanin, Subotica, Novi Sad i još nekoliko gradova deo toga.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Necemo prenose skupstine grada 1h 1000€, zelimo aerodrom.
Nis da vodi rodjeni Nislija.
Naissus mu Rimljani dadose ime,
crnogorci bi da mu krila potkresu.
Mislim da ce ova nenarodna vlast do krvi braniti svoje odluke i da nece ustuknuti ni zbog kakvih protesta
Sve je bilo lepo zamisljeno dok se ovi propali nazovi politicari nisu umesali. Djokica da drzi govor. Strasno. Jesam za odbranu aerodroma, ali ne zelim da manipulisu samnom ovakvi kao on. Djoko, skloni se sa strane i ne smetaj!!!!
Slazem se. Narod se spontano okupio da sacuva ono sto se od plata njihovih roditelja svojevremeno odvajalo da bi se izgradilo. Nisu izasli da bi ovi jeftini politicari skupljali poene. Nisu valjali ni dok su na vlasti bili, zasto bi valjali sada. Potrebna je nova snaga, a to je ovaj narod koji je izasao na ulice. Najurimo sve ove smutljivce i skupimo se u jos vecem broju
i Đurđanoviću su SNSovci stavili omču oko vrata predlogom da država preuzme aerodrom. Oni su od aerodroma napravili ovo za šta se sada borimo, a Đokica bi im izvukao stolicu i postavio sebe ili sebi sličnog, grlatog, sa sumnjivim organizacionim sposobnostima. Desetogodišnji plan razvoja aerodrom je njihovo delo, zahvaljujući njihovom radu sada branimo aerodrom.
Пратим са задовољством ове протесте и поздрављам Нишлије из Београда. Не дајте аеродром никоме. То је само ваше и ничије а ако држава помаже Нишу, то и треба да ради. Ниш је Србија, колико и Београд, можда и више. Нема одустајања!
Obraz djon.
Ajmo studenti,ajmo posteni gradjani,da vidi ova vlast sta je gradska sila. Da vide i ustuknu pred daljim lopovlucima koje planiraju. Narod je zgazen njihovim prljavim cipelama i opancima. Gradsku vlast nam vode sitne duse,poltroni i secikese. Zasto uopste postoji gradska vlast,da radi protiv svog grada?Tako se ovi poslusnici ponasaju,nemaju svoje ja,nemaju m..a da kazu sami sta misle.
Ako dozvolimo da aerodrum „ode“u Beograd mi smo generalno glup narod u Nišu!Treba istrajati do kraja i nedozvoliti da ovi nepismeni vode ovaj grad.Do sada smo trpeli njihov bezobrazluk,lopovluk,neznanje…ali svemu dođe kraj!!!
Svi,svi,svi!!!
Ajmo ljudi, pokažimo bandi da ne može da gazi pošten svet !!!!!!
NJihova je „dogorela“, vidi im se kraj !!!!!!!
Neka ova NIŠKA VARNICA UPALI PLAMEN PROMENA ŠIROM SRBIJE , kao što je sredinom devedsetih Niš skinuo sa vlasti Miloševićevu SPS bandu i postao PRVI SLOBODN GRAD U SRBIJI !!!!!!
DOLE BANDA PRODANA !!!!!!!!!
Ko zeli moze da potpise peticiju na sledecem linku: http://www.petitions24.com/ne_damo_niki_aerodrom
Sramota da se Aeorodrom poklanja Beogradu i treba da protestvuju gradjani. Ali da protesti ne budu ispolitizovani od onih koji hoce da iskoriste situaciju za skupljanje politickih poena, pa da u prvim redovima budu Zoran Zivkovic, Mica Radovic i Milan Lapcevic, mozda sam nekog propustio, ali njih sam uocio.
Gradonacelnik nije ,,gradsko dete,, i nema osecaj za razvoj grada. Isto kao i ona vlast u Nisu 1958g kada je ukinula tramvaj.Kao da su nislijke i nislije kamenjem
,,bacale,, na Boga.
Gradonačelnik nije ni srpsko dete jer nije rođen u Srbiji a kamoli gradsko. Problem jeste i u tome što i svi trenutni čelnici grada nisu rođene nišlije i nemaju veze sa našim gradom !!
danas svi u 17 h ,ne dajmo aerodrom
A sta na sve ovo kaze Nacelnica okruga?
Ništa,ona se bavi kantama za djubre,cvećem,drvoredima,objavama i satanizacijom novinarke koja joj je postavila legitimno pitanje na fb.,inače svim onim za šta je „nadležna“,ako uopšte zna šta su joj nadležnosti
Naš gradonačelnik umesto da jasno prizna građanima činjenice bavi se zamajavanjem širokih narodnih masa(uglavnom iz ruralnih sredina i šire okoline Niša, svoje glasače i manje obrazovane) koje navodi da osuđuju one koji se bore da naš aerodrom ostane naš, prikazujući ih kao azdisale i bahate koji bi eto da se luksuziraju putovanjima avionom a grad nema para ni za mnogo bitnije stvari itd.
Gradonačelnik koji je bio pre njega je bar pokrenuo aerodrom i doveo lowcost kompanije, pa sada možemo jeftinije da platimo avionsku kartu od autobuske. Nisam član nijedne stranke,medjutim poštujem one koji su pokrenuli aerodrom,budimo realni. Medjutim očigledno da je niški aerodrom nekome luksuziranje.
znate šta…pošto me je država Srbija osudila na smrt glađu (primam posle ČETRDESET GODINA RADA i PLAĆANJA DOPRINOSA DRŽAVI 15.000,oo RSD i slovima: PETNAEST HILJADE RSD i to kao nezaposleno lice pri NSZ), iako sam joj (Srbiji) posvetio godine, krv suze i znoj i podario joj TROJE DECE….Dakle, pošto mi tako vraćaju i vlada i narod Srbije, baš me briga za sve vas i za proteste i za Kosovo i za sv
Gradjanski front?Nisu i Jugu Srbije treba partija sa sedistem u Nisu,koja treba da se zalaze za ravnopravni politicki i ekonomski polozaj Juga Srbije u legalnim institucijama.Gradjanski front,iz dosadasnjeg iskustva odnosa drugih prema Jugu bice iskoriscen za ciljeve ko zna koje partije.Budite oprezni.