Drugi dan zaredom manji broj novoobolelih, na jugu dve osobe preminule od korone

autor: J.A.
Klinicki centar arhiva JV
Amputirana mu ruka i povređeno lice; foto: arhiva JV

Od četvoro pacijenata koji su zvanično preminuli od korone u poslednja 24 sata, njih dvoje se lečilo na jugu – u Kliničkom centru u Nišu i Opštoj bolnici u Leskovcu. Prema zvaničnim podacima, drugi dan zaredom je broj novoobolelih manji – od 9.186 testiranih njih 108 je pozitivno na kovid.

U niškom Kliničkom centru je 20 manje pacijenata hospitalizovano nego juče, ukupno 142, od kojih 51 ima potvrđen virus korona. Na lečenju je i jedno dete koje je, kažu, u stabilnom stanju, a na respiratorima je i dalje 6 osoba.

Nažalost, uprkos svim naporima lekara niškog Kliničkog centra, 1 pacijent, sa potvrđenim virusom Covid -19 je preminuo – navode.

Na jugu je od korone preminuo i pacijent koji je bio na lečenju u Opštoj bolnici u Leskovcu.

Pacijent 81 godina, obostrana upala pluća, dijabetičar, dugogodišnji srčani bolesnik – navode u Opštoj bolnici.

U ovoj ustanovi ukupno je hospitalizovana 41 osoba, 10 sa potvrđenim virusom, bilo je 8 otpusta i jedan prijem, a navode i da je 1 pacijent upućen u KC Niš i da je na kiseoniku njih 21.

U 4 Covid bolnice u ZC Vranje, ukupano je hospitalizovano 49 pacijenata. Kod 21 pacijenata je potvrđeno prisustvo virusa. U ZC Surdulica, u Covid bolnici trenutno su hospitalizovana 28 pacijenata. Kod 21 pacijenta je potvrđeno prisustvo virusa Covid -19 – dodaju u KC.

U Srbiji je i danas manje novoobolelih prema zvaničnim podacima – od 9.186 testiranih 108 je pozitivno na kovid, a još dvoje ljudi u ostalim bolnicama je preminulo od posledica virusa. Ukupno je od početka epidemije zvanično u Srbiji preminula 681 osoba.

Kako navode u Ministarstvu zdravlja, hospitalizovano je 1.507 pacijenata, njih 64 je na respiratorima, a u poslednja 24 sata otpušteno je 242 građana iz bolnica i primljeno njih 105.

Autor:
J.A.
Povezane teme

Slični tekstovi

Komentari

2
  1. Mi pacijenti se nadamo da ce sad biti mnogo bolje nego do sada.Bolnica je dobila novog , vrsnog kardiohirurga za direktora.Nadamo se mnogo boljem.

  2. Valjda ce definitivno sad neko smoci snage da Knez selo oformi za plucne bolesti.To je spas za ceo region.Stali bi uz rame N.Sadu.Sremska kamenica.

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.