Dve osobe preminule od kovida u Pirotskom okrugu, 83 novozaraženih

autor: Lj. F.
zzjz pirot foto lj f scaled
Broj zaraženih svakodnevno iznad 100; foto: Lj. F.

Da su od poslednjeg preseka do danas u 14 sati preminule još 2 osobe od posledica kovida, a registrovana su još 83 slučaja zaraze na teritoriji Pirotskog okruga, saopštavaju iz Zavoda za javno zdravlje u Pirotu.

Najviše zaraženih registovano je u Pirotu – 44, dok je u Beloj Palanci još 28 osoba pozitivno na kovid, 9 u Babušnici i 2 u Dimitrovgradu.

Sva lica potvrđena na kovid, u zavisnosti od težine kliničke slike, su u kućnoj ili bolničkoj izolaciji. Danas je naložena mera kućne izolacije za 121 lica, a ukinuta za 58 – saopštavaju iz Zavoda.

Juče je u kovid ambulanti Doma zdravlja Pirot obavljeno 248 pregleda, od kojih je 68 prvih i 180 kontrolnih, dok se u Opštoj bolnici Pirot leči 48 bolesnika.

Autor:
Lj. F.
Povezane teme

Slični tekstovi

Komentari

0

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.