Gimnazija “Bora Stanković” dobija smer za učenike nadarene za biologiju i hemiju
Od naredne školske godine srednjoškolci sa posebnim sposobnostima za biologiju i hemiju će moći da upišu novi smer u niškoj Gimnaziji “Bora Stanković”. Na ovom smeru, biće upisano 20 učenika.
U ovom odeljenju će, navode u “Bori”, biti pojačan program iz biologije i hemije. Dodaju da se završavanjem ovog smera, učenici spremaju za medicinu, farmaciju, stomatologiju, biologiju, hemiju, ali i za upis na tehnološke fakultete.
Ovo je novi gimnazijski smer koji se upisuje od školske 2019/2020. godine. Za upis u ovo odeljenje kandidati polažu prijemni ispit na kome rešavaju test iz biologije i/ili hemije. Testovi se polažu u skladu sa opštim standardima postignuća za kraj obaveznog obrazovanja, a učenici za pripremu mogu koristiti zbirke zadataka za pripremu završnog ispita srednjeg i naprednog nivoa - navode iz Gimnazije.
Prijemni ispit se polaže 1. juna 2019. godine.
Detaljnije o novom smeru i pripremnoj nastavi, možete pročitati na sajtu škole.
Komentari
Poslednji komentari
Moma
22:21 // 8. 5. 2019.
Dobra vest!! Cemu negativni komentari?
Tina
10:07 // 9. 5. 2019.
Negativnih komentara nema vec realnih,ja predlazem odeljenje za svaki predmet posebno! Uvodimo "specijalizaciju" umesto da postojece smerove osavremenimo novim sadrzajima.Bice i umetnickih odeljenja,finansijskih,preduzetnickih.
Mika
20:24 // 8. 5. 2019.
Valjda ce ostati i neko odeljenje za neobdarene ucenike. Skole su pocele da razvijaju samo odeljenja za obdarene. Cirkus od skolstva. Za desetak godina bice obdarena odeljenja i od petog razreda, pa onda u vrticu, pa u jaslicama... Do pre deset godina nismo imali nijednog obdarenog, a sada ih imamo na hiljade.
milorad
23:22 // 8. 5. 2019.
"Neobdarenima" NEMA mesta u gimnazijama. Gimnazija je oduvek bila ELITNA. Elitna, ne zbog staleške pripadnosti, već zbog pameti i znanja učenika.
Drugo je pitanje, što je danas, gimnazija deo naše svakodnevnice.
Mirko
23:26 // 8. 5. 2019.
Ova specijalna odeljenja se uvode da bi se u školama očuvao broj odeljenja, a nastavnicima norma ostala ista. To je način borbe da se očuvaju radna mesta. Učenici su tu najmanje bitni. Treba smanjiti broj đaka po odeljenju što bi bilo korisno i za nastavnike i za učenike, pa takvih pojava neće biti.
vera
07:36 // 9. 5. 2019.
...i onda će i gimnazije postati stručne škole... dokle više
Mika
09:36 // 9. 5. 2019.
@Mirko
To sto su ucenici najmanje bitno - to je najveci problem! Nije skola u funkciji zbog profesora, vec zbog ucenika. Kod nas je sve izvrnuto, pa delimicno i skolstvo!
Kum Ruzvelt
18:30 // 8. 5. 2019.
Mnogo.
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.