“Građani ne prepoznaju diskriminaciju”
Emisija "15 minuta" - gost Goran Miletić
Direktna mržnja je prepoznatljiva svima, ali ona perfidna, kao i diskriminacija, nisu bliske građanima, a mogu da se dese svakom od nas, kaže Goran Miletić, programski direktor "Civil right defenders" za zapadni Balkan.
Leci koji pozivaju na mržnju protiv Roma, česti slučajevi diskriminacije i povremeno formiranje diskriminatorskih organizacija za Miletića nisu iznenađenje u Srbiji.
Kako kaže,- protiv ovih važnih problema se loše bori vlast, ali i građani.
Poražavajuće je koliko građani ne shvataju da svako od nas može biti diskriminisan. Počev od fizičkog izgleda, pripadnosti nekoj etničkoj zajednici, seksualnoj orjentaciji, hendikepa, starosti, imovinskog stanja. Nažalost, građani ne prepoznaju diskriminaciju i zato nedostaje ta solidarnost sa određenim grupama - pojašnjava Miletić.
Grupe koje zagovaraju govor mržnje i razvijaju diskriminatorsku svest, kako kaže Miletić, postoje svuda u svetu, ali “njihovo postojanje nije normalno”.
To su mladi ljudi koji postaju zadojeni ideologijom i to je njima neki izlaz i zanimljivo im je kada su mladi. To dovodi do drastičnih rezultata i smrtnih slučajeva - rekao je Miletić.
Koliko i na koji način "Civil right defenders" pomaže diskriminisanim grupama, kako to radi poverenica za rodnu ravnopravnost, koje su mogućnosti države i kolika je njena odgovornost u celoj priči pogledajte u emisiji “15 minuta”.
Komentari
Poslednji komentari
AntiPA
18:39 // 7. 12. 2014.
Prva tri komentara ukazuju da je naslov prilicno tacan! Cvetko i krvimozak ocigledno nemaju nikakvo iskustvo realnog zivota u Srbiji.
CVETKO
14:22 // 6. 12. 2014.
Nastavak... za goli život i imaju vremena da nekoga mrze , koji je u istoj situaciji ?? Trabunjate o trošku svih nas!!!! Zašto bih mrzeo ljude iz bivše SFRJ...oni za mene ne postoje i ne mogu da mrzim
CVETKO
14:19 // 6. 12. 2014.
MA,dajte , molim Vas,Vi prepoznajete a gradjani ne!Pojedine /sporadične/ slučajeve prikačite celoj Srbiji!U Evropi ograničavaju kretanje gradjanima EU i to nije diskriminacija?Naši Srbi se bore za ...
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.