
I učenicima najstarije niške gimnazije od sutra će ocene na času profesori upisivati u elektronske dnevnike, čije se uvođenje odlagalo iz tehničkih i materijanih razloga, kako su ranije objasnili iz Školske uprave.
Načelnik Dragan Gejo rekao je ranije da su u otklanjanje problema u školama uključeni i stručnjaci ministarstva, ali, kada je o ovoj školi reč, da na brzinu interneta u staroj zgradi nisu mogli da utiču.
U Sremcu je nabavljena potrebna oprema, stare dnevnike menjaju tableti koje su do sada profesori mogli da koriste samo van časa. Direktorka Jelena Milošević kaže da su zbog loših uslova ranije dobili dozvolu da odlože kompletnu primenu, a da su na rešavanju problema radili tokom raspusta.
Učenicima će u drugom polugođu ocene biti upisivane elektronskim dnevnicima na času. Bilo je pitanje hoćemo li ostaviti i papirnati i elektronski dnevnik, kolektiv je većinom doneo odluku da bude isključivo elektronski dnevnik – rekla je Jelena Milošević.
Kako bi nova tehnologija bila u funkciji bez smetnji, dodaje ona, potrebno je uvesti i AMRES mrežu.
Dobili smo podatak od Ministarstva da će do septembra sprovesti AMRES mrežu u celoj zgradi škole – dodala je Miloševićeva.
Nastavnik informatike u Prvoj niškoj gimnaziji Dragan Ilić rekao je da je najveća prepreka elektronskim dnevnicima infrastruktura.
Kako je zgrada škole stara, učionice nemaju priključke za žičanu mrežu, a kamoli za bežičnu. Uz sve ove tehničke teškoće, mi smo ipak rešili da koristimo elektronske dnevnike od drugog polugođa, što je malo iznenađenje i za nas – rekao je Ilić.
Podsetimo, dok je ministar prosvete Mladen Šarčević najavljivao hologramske nastavnike, usledili su komentari prosvetara da pojedine škole nemaju ni osnovnih uslova za nastavu, a kamoli za nove tehnologije.Dve godine nakon što je počelo njihovo uvođenje, ni elektronskih dnevnika nema u više škola na jugu Srbije, uglavnom u seoskim, gde je upravo internet najveći problem.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Ostaviti „papirnati“? pismena direktorka.
Nastavnik srpskog, više(više)godišnji student pre toga. Miki ih je sve primao preko žutih, ali nije računao mukica da će sam da ostane kad preletači namirišu mrsan džak.
Vrlo važno
Taman na vreme.
Koje su ovo budalastine,niti u Nemackoj,Rusiji ili Kinu ili bilo gde u svetu ne koriste PDF po skolama za dnevnik ili ocene.Ovo samo da zaradi Vucic i Ana brnabic sa njenim bratom sa programerskom firmom.Sve muljanje sto vezano za internet software i sa racunarima.