
Fabrika Palfinger, čija je gradnja u industrijskog zoni ka Niškoj Banji u završnoj fazi, počeće sa test proizvodnjom u junu, dok se zvanično otvaranje očekuje do kraja godine. Iz austrijske kompanije kažu da su Niš izabrali zbog strateškog položaja, ali i Mašinskog fakulteta, a iz Grada Niša da će Suvodolski potok pored fabrike izmestiti za najkasnije pola godine, nakon što su dogovorili dinamiku radova sa investitorom.
Palfinger posluje u većini evropskih država. Niš je izabran zbog infrastrukturnih i logističkih razloga. Postoji jasna veza sa našim kompanijama u Hrvatskoj, Sloveniji i Bugarskoj, tako da što se tiče logistike, Niš je bio odličan izbor. Sama činjenica postojanja Mašinskog fakulteta i to što je Niš Univerzitetski grad je bila odlučujuća da se Palfinger odluči da investira u Srbiji direktno u Nišu – rekao je Tasić.
Raduje me što će veliki broj visokoobrazovanih, ali i srednjoškolaca dobiti posao ovde, što znači da će imati sigurnost i da neće morati da odlaze van Niša – rekla je Sotirovski.
Direktor KLER-a Dušan Radivojević potvrdio je da će tek sada raspisati tender da se potok izmesti, jer su dogovorili dinamiku radova sa Palfingerom i da očekuje da će radovi biti gotovi za najkasnije 6 meseci.
Trasa je nešto manja od 2,5 kilometara, imamo projektnu dokumentaciju i građevinsku dozvolu, rešenu imovinu i u toku ove nedelje ćemo objaviti javni poziv, kako bismo našli izvođača radova, kako bismo mogli da završimo u odgovarajućoj dinamici koju smo dogovorili sa austrijskim investitorom Palfingerom, ali i zbog obećanja koje smo dali građanima naselja Brzi Brod – rekao je Radivojević.
Kako je rekao trasa Suvodolskog potoka nizvodno će se spuštati ka Nišavi i prolaziće ispod Bulevara svetog cara Konstantina, ali i između Brzog Broda i izvorišta Medijana.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
pre 40.godina tj. 1984. u Nišu se pravili kranovi ali u Mašinskoj industriji sa 15000 radnika tako da niste izmislili toplu vodu nego računate na pileće pamćenje kod naroda. Zato smo mi ovakvi ovde da vas sve podsećamo da je politika koju je podržavao vaš vodja dovela do toga da se ugasi MIN a otvaraju ovakve strane kompanije.
Izabrali Nis i oklinu zato sto ovde plate 50000 a teraju te i nocne i subote zasto to nisu izabrali u bec da plate 2500 eura mesecno nego ovde sva ta govna treba se najure iodavde moze da rade ali koliko treba da bude plata a ne za 50000 kao svuda 20 firme su me zvale da radim ma necu ljudi da radim za 50000 ili 60000 da radimsamo za dadzbine boje cu sedim i radim imanje nego da radim za ti idoti
Previše fabrika,premale plate…Maltretiranje i izrabljivanje radnika na svaki mogući način…Nemamo ništa domaće,sve nas stranci okupiraju za nikakve pare i čak ti stranci bi i mogli da nas plate blizu EU proseka makar kao u Slovačkoj ili u Češkoj ali onda dođu naši lokalni političari i kažu neee vi imate da poštujete naš standard,prosek i minimalac…I onda tu smo gde smo sa platama.Vlast je ZLO
78 godine izmestaju taj potok i uvek pred izbore
300 radnih mesta će zaustaviti odlazak mladih? Da li je gradonačelnica upoznata s tim koliki je grad koja ona vodi?
Pred izbore ce da otvore
Pošaljimo mlade u dijasporu da rade!
Za 150.000 rsd/mesečno!Može?
Potok da izmeste pored izvorista? A sta cemo ako se izlije pa zagadi izvoriste? Zarad procenta tog vaseg “aufingera” da zrtvujete izvoriste iz koga se snabdeva vodom za pice ceo Nis? Ili mozda postoji studija zastite izvirista? Ko potpisa saglasnost u ime Naissusa bilo bi lepo znati?