Još dvoje na bolničkom lečenju u vranjskoj kovid bolnici

autor: M. D.
ZZJZ
Raste broj novozaraženih Vranjanaca; foto: M. D.

Broj pozitivnih na virus korona u vranjskim kovid bolnicama nepromenjen je u odnosu na prethodni dan, a na lečenje su primljena 2 nova pacijenta, pa je sada hospitalizovano njih 18, od čega petoro pozitivnih. Prema poslednjim podacima Kriznog štaba, u kovid ambulanti je dijagnostikovano 8 upala pluća prethodnog dana.

Trenutan broj slobodnih mesta u bolnici je, kako se navodi, 162, a među hospitalizovanima nema deca.

U kovid ambulanti je tokom prethodnog dana obavljeno 105 pregleda, a od toga 25 prvih i 80 kontrolnih pregleda.

Uzorkovana je krv kod 41 pacijenta i sačinjeno je 37 RTG pluća. Takođe, urađeno je 35 brzih i 15 PCR testova – saopštavaju iz Štaba.

Dodaju da je dijagnostikovano 8 bronhopneumonija.

Autor:
M. D.
Povezane teme

Slični tekstovi

Komentari

0

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.