Kabinet gradonačelnice: Zastave nisu sada kupljene, bile su u depou
Zastave koje su postavljene na banderama po Nišu povodom još nezvaničnog, ali dogovorenog praznika Dana srpskog jedinstva, slobode i državne zastave nisu sada kupljene, kažu u Kabinetu gradonačelnice. One su bile u depou gde se čuvaju za obeležavanje praznika. Postavljene su, kako kažu, na osnovu Zakona o izgledu i upotrebi grba, zastave i himne.
Koliko su plaćene zastave koje vise sa bandera bilo je pitanje pojedinih Nišlija kada su ih u ponedeljak ugledali na ulicama i bulevarima.
Nadležni kažu, ovog puta nije koštalo “ništa”, jer su ova državna obeležja već bila u depou.
Grad Niš u svom depou dugoročno poseduje zastave, za obeležavanje praznika, polaganje venaca i ostalih državnih i nacionalnih proslava u kojima se zastava koristi - odgovaraju iz Kabineta gradonačelnice.
Jedini zvanični podatak o broju postavljenih zastava koji je dostupan javnosti nalazi se na Fejsbuk strani Gradskog pozivnog centra, a isti je i na sajtu Parking servisa. Tamo piše da je u Nišu postavljeno 450 zastava, ali i da je njih obezbedilo parking preduzeće.
U tom smislu JKP Parking servis Niš obezbedio je i postavio 450 zastava Republike Srbije. Efikasnim radom zastave su u jednom danu postavljene duž Bulevara Nikole Tesle, na Somborskom bulevaru, Bulevaru Nemanjića, Bulevaru Medijana i u Voždovoj ulici - piše na Fejsbuku.
Praznik koji je obeležen 15. septembra javnosti je predstavljen kao “državni” iako on to zvanično još nije, jer se o njemu nije izjasnila ni Narodna Skupština, ni Vlada Srbije, niti je ušao u spisak državnih praznika koje Srbija obeležava.
On je i dalje samo dogovoreni praznik između rukovodstva Srbije i Republike Srpske, gde se takođe obeležava.
Ipak, Zakon o izgledu i upotrebi grba, zastave i himne predviđa korišćenje i isticanje zastave i za ovakve prilike.
Podsetimo, 15. septembar je izabran kao dan kada je 1918. godine probijen Solunski front. Ideja je da se ne obeležava samo u Srbiji i Republici Srpskoj, već u svim sredinama širom sveta u kojima žive Srbi, kao simbol jedinstva srpskog naroda.
U Nišu zbog epidemiološke situacije nije bilo nikakvih manifestacija, ali su simpatizeri Srpske napredne stranke po gradu vozili automobile iz kojih su se vijorile zastave, trubili su i pravili saobraćajnu gužvu.
Komentari
Poslednji komentari
milos
08:06 // 18. 9. 2020.
Moze nam se!!!
I samo mozete da nas mrzite!!
Chika_aca
23:07 // 17. 9. 2020.
Kada ste ih onda kupili budući da ste već dva mandata na vlasti....
Dzamutka
22:21 // 17. 9. 2020.
Zastavice iz kineskh radnji ! Bagatela !
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.