Krizni štab u Vranju: Pojačati nadzor u kolektivima i zatvorenim prostorima
Deo članova republičkog Kriznog štaba za suzbijanje virusa korona sastao se u Vranju, obeleženom kao novo žarište, i kako prenose na sajtu grada, odredio smernice kako bi se suzbila zaraza. Jedina mera koja se pominje na sajtu je "pojačani nadzor u kolektivima i svim zatvorenim prostorima".
Na sednici su bili ministar zdravlja Zlatibor Lončar, zamenica direktora Instituta za javno zdravlje "Milan Jovanović Batut" Darija Kisić Tepavčević, epidemiolog Branislav Tiodorović i gradonačelnik Vranja Slobodan Milenković.
Novinari Južnih vesti nisu dobili poziv za ovaj događaj, a u obaveštenju na sajtu grada nema pojašnjenja kako će se tačno rigoroznija kontrola sprovoditi, niti ostalih zaključaka sa sastanka.
Na sednici Kriznog štaba donete su određene smernice od strane ministra u cilju sprečavanja daljeg širenja zaraze u našem gradu. Jedna od njih je pojačani nadzor u kolektivima i svim zatvorenim prostorima, koji ćemo sprovoditi preko lokalnog Kriznog štaba. Svi radnici izolovanog žarišta u fabrici nameštaja su uzorkovani i pod opservacijom. Nadam se da ćemo u narednom periodu širenje virusa staviti pod kontrolu - kaže Milenković.
Tiodorović je istakao da sve zaražene osobe imaju lakšu kliničku sliku, a situaciju u Vranju i Leskovcu ocenio nesigurnom, ali pod kontrolom.
Najvažnije, u ovom trenutku, je obratiti pažnju na velike radne organizacije, uz povećanu kontrolu. Ovi krajevi su poznati po tome što u velikim sistemima radi veliki broj ljudi iz okolnih sela i to je važan podatak jer može dovesti do zaražavanja seoskih porodica sa više generacija, a onda može doći i do ugrožavanja starijeg stanovništva. Apelujemo još jednom na primenu svih mera, jer iako je ukinuto vanredno stanje nisu ukinute mere - kaže Tiodorović.
I zamenica direktora Instituta za javno zdravlje Batutu Darija Kisić Tepačević istakla je da je i u Vranju i u Leskovcu širenje zaraze isključivo vezano za radne kolektive i porodične kontakte. Ona je rekla, kako prenose na sajtu Vranja, da se "adekvatno reagovalo i da je obustavljen rad u fabrikama", iako to važi za vranjsku fabriku Dodić, ali ne i leskovačku Juru, koja je samo smanjila kapacitet rada.
Podsetimo, Vranje i Leskovac su poslednjih dana među gradovima sa najvećim brojem obolelih. Po poslednjem preseku, Leskovac je bio drugi grad u Srbiji po broju novozaraženih, sa 20 novih slučajeva, a Vranje treće, sa 10. Juče je u Vranju bilo više novih slučajeva nego prekjuče u celoj Srbiji.
Komentari
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.