Leskovčani ponovo obeležavaju iščezle “zebre”
Leskovački „Komunalac“ počeo je sa obeležavanjem kolovoznih linija a uskoro će početi i obeležavanje pešačkih prelaza, treći put u roku od nekoliko meseci.
Zbog iščezle signalizacije rizikuju i pešaci i vozači; foto: D.M.Pešački prelazi su bukvalno nestali, pa je saobraćaj često haotičan, a građani koriste prelaze “po sećanju“, čime rizikuju i vozači i pešaci koji prelaze ulicu “na slepo”, dok vozači sa velikim naporom pokušavaju da uoče bele linije na kolovozu.
Građani kažu da ulicu prelaze napamet jer znaju da su "zebre" nekada na tom mestu bile obeleženi. Danas se ne vide, a na pojedinim mestima samo se naziru, pa se pešaci boje za svoju bezbednost i oslanjaju se na intuiciju i dobru volju vozača.
Vozači koji su iz Leskovca zapamtili su gde su nekada bile iscrtane “zebre“, pa se koliko-toliko, snalaze u ovom “neredu”.
Loša farba ili podloga?
U četvrtak je obeležena horizontalna signalizacija na Bulevaru oslobođenja i u Prvomajskoj ulici, a u petak se radi Ulica Stojana Ljubića.
Direktor "Komunalca“ Vladimir Sinadinović kaže da je reč o prvom ovogodišnjem zimskom obeležavanju, te da su samo najfrekventnije saobraćajnice obeležavane po dva puta u proteklom periodu, nakon maja meseca prošle godine.
Problem je u tome što smo zatekli situaciju u kojoj nekoliko godina nije rađena horizontalna signalizacija, nije je bilo ni u tragovima, što znači da je podloga bila izgubljena - tvrdi Sinadinović.
Sa druge strane, radnici “Komunalca“ koje smo zatekli na terenu mišljenja su da je problem u kvalitetu farbe.
Možemo mi da farbamo jednom nedeljno i ništa neće da se promeni. Farba je loša i to ti je - komentariše jedan od radnika.
Nadležni kažu da je kriva loša podloga, radnici tvrde da je loša farba; foto: D.M.Direktor Sinadinović pak tvrdi da se istom farbom farbaju svi pešački prelazi u Srbiji.
Farbu kojom radimo horizontalnu signalizaciju proizvodi “Zorka“ iz Šapca, a mi je nabavljamo preko dobavljača iz Niša koji je izabran na tenderu. Tvrdim ponovo da je problem u tome što podloga praktično nije ni postojala. Naši radnici su prošli neophodnu obuku kod niškog preduzeća “Gorica“, pa smatram da ni u našoj tehnici nije problem - zaključuje Sinadinović.
Za obeležavanje horizontalne signalizacije izdvojeno je 6 miliona dinara iz gradskog budžeta. Plan je bio da se do kraja godine utroši 8 tona boje za obeležavanje oko 8.300 metara kvadratnih puteva, a obeležavanje se vrši po nalogu Direkcije za urbanizam i izgradnju.
Komentari
Poslednji komentari
Stefan Jovanovic
20:51 // 25. 2. 2016.
Ne znam samo do kada će vaditi na prethodnike, ljudi prosle su 3 godine, nemojte da se pravite ludi, budite barem to0liko svesni i priznajte svoje greške i propuste, a ne kao mala deca, nisam ja-on je...smešno
Katarina Vukašinović
08:23 // 24. 2. 2016.
Jednom rečju katastrofa! Farba koja se nazire posle dva dana. O čemu pričamo o kom dobavljaču. Zar ne postoji obaveza dobavljača da farba bude kvaliteta koji je propisan pravilnikom. Ili to nije bitno!
Kitti
08:09 // 24. 2. 2016.
Pokušavam već nekoliko dana da pošaljem komentar na ovu vest i nikako ne uspevam.
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.