Stručnjaci: MHE remete prirodu, a služe samo za bogaćenje pojedinaca i interesnih grupa
U svetlu sve ljuće borbe građana da sačuvaju svoje reke; ilustracija; foto: Lj. F.
Srbija je država deficitarna vodama, a i pored toga, projekcije su da bi mogla da dostigne i broj od preko 1.000 malih hidroelektrana. Opšti zaključak predavanja na niškom Univerzitetu, na kome su učestvovali profesori iz oblasti pogođenih izgradnjom malih hidroelektrana, bio je da one remete vodotokove, doprinose klimatskim promenama i negativno utiču na biljke i životinje, a da služe jedino da se bogate pojedinci i interesne grupe.
Komentari
Poslednji komentari:
EdictusMediolanese
08:41 // 26. 2. 2020.
Bravo za tekst! Dajte sto vise na ovu temu da se ne zaboravi ovo I da se stane na put unistavanju prirode koja je vec dosta zagadjena I unistena.
Verko
09:40 // 26. 2. 2020.
Budućnost je u nuklearnoj energiji. Ne uništavajte prirodu.
EdictusMediolanese
11:36 // 26. 2. 2020.
Covece jeste li ovo napisali pri cistoj svesti? Buducnost je u obnovljivoj energiji , Sunce I Voda(ima veoma dobrih nacina a da nisu MHE).
Dragan,Niš
10:35 // 26. 2. 2020.
Struka je rekla svoje ,ali ko još u Srbiji mari za to?!A dokaz ,između ostalog,da se ovakva proizvodnja struje ne isplati je to što te privilegovane vlasnike MHE finansiramo svi mi.Pogledajte stavku 6 na vašem računu i videće te da mi plaćamo te povlašćene proizvođače struje.
Stanko
13:36 // 26. 2. 2020.
Kad se kaze "povlasceni", misli se pre svega na one beskorisne vetrenjace. Drugo, kad nema vetra, nema ni struje. Voda moze da se akumulira i koristi kad je potrebno.
Victor Belicoff
10:42 // 26. 2. 2020.
Svaka čast redakciji JV, vi imate podršku svih građana Srbije koji su upoznati sa posledicama izgradnje MHE. Nastavite i dalje da pišete o ovome jer veliki broj građana nema nikakvu predstavu o čemu se tu radi a to je i cilj ove vlasti. Evo primera radi u jeku najvećih stepena zagađena vazduha U Srbiji pojedinci iz ove vlasti su se čak uhvatili i MHE i naveli ih kao rešenje. Cista glupost!
miki
11:14 // 26. 2. 2020.
Zar ste vec zaboravili koliko je zagadjen vazduh bio u gradu ove zime? Ne razumem zasto ovi naucnici ne uzimaju u obzir to da zbog nedostatka i visoke cene struje narod se greje na ugalj, drva i pelete - najprljaviji najgori izvori zagadjenja u gradu. Ako bar deo grada moze da se greje na tu cistu struju bilo bi manje dece i starijih ljudi koji su stradali od smoga ove zime.
comments_report_caption
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.