Nišlija apeluje da se reši problem neuređene obale Nišave kod Vrežine
Smeće i šut na obali Nišave i u reci, seču drveća, betoniranje obale i zatvaranje puteva pored reke - zabeležio je Nišlija na neuređenom keju od Vrežinskog mosta ka Brzom Brodu. Ističe da je deo Niša koji bi trebalo da bude oaza mira i tišine postao "vašar na đubrištu", da je o tome obaveštavao nadležne, ali da do sada nisu reagovali.
Ovako sada izgleda obala Nišave u Vrežini; foto: S. V. Fotografije neuređene obale Nišave u Vrežini šalje čitalac Južnih vesti, a zvanično i od nadležnih traži da reše problem. Apeluje da se ovaj deo Niša uredi i vrati prirodi i građanima.
Opisuje kako to trenutno izgleda.
Bacanje đubreta, šuta i na obalu i u reku, seča drveća, betoniranje obale, pomeranje obale po 5 m slojevima zemlje i đubreta, zatvaranje puteva pored reke. Svakim danom sve je gore. Od jednog kafića koji je bio u nekom skladu sa prirodom se ide ka totalnom uništenju iste - piše Nišlija. Ovako sada izgleda obala Nišave u Vrežini; foto: S. V.
Građani opisuju da je deo Nišave u Vrežini primer svega lošeg u društvu - nepoštovanja zakona, bahatosti pojedinaca, nezainteresovanosti vlasti i neodgovornosti službi, kao i apatije i pasivnosti naroda i narušavanja prirode.
U gradu u kom debelo manjka zelenila, u kom leti ne može da se hoda ulicom zbog nedostatka istog, u kom je zagađenje na ekstremno visokom nivou, u kom preživljavamo bolest disajnih puteva, jedna od poslednjih oaza prirode, mira i tišine u Nišu postaje vašar na đubrištu - zaključuje. Ovako sada izgleda obala Nišave u Vrežini; foto: S. V.
O ovom problemu obavestio je Komunalnu policiju i Građevinsku inspekciju više puta telefonom, a kaže da su oni samo prebacivali odgovorsnost i da nije bilo pomaka.
Novinari su pitanja o ovom problemu uputili preduzeću Srbijavode, kao i opštinama Medijana i Pantelej i odgovori se očekuju.
Komentari
Poslednji komentari
Nislija
14:53 // 28. 4. 2020.
Mislim da bi dusebriznicima bilo bolje da obrate paznju na grad koji pocinje da gubi zelenilo jer se unistavaju parkovi i popolocavaju zelene povrsine nego da guraju nos u privatne posede ljudi koji pokusavaju da urbanizuju naselje koje je do pre par godina bilo ispunjeno sibljem i tamo pronadju svoj mir. Ne vidim nista lose u tome sto neko pravi potporni zid u “svom” placu koji izlazi na vodu.
Vrezinac
12:59 // 28. 4. 2020.
Inspekcije nerade posao kako treba, dozvoljavaju da svakakvi imaju gradjevinske firme da izbacuju sut gde stignu, da se zidaju vikendice bez dozvole prodaju se za kilo rakiju i neku veceru u kafanu, suruju sa privatnicima koji prave te divlje deponije ja tebi ti meni i sta nas briga pa dokle bude, mozete da prijavljujete kada ih oni nema nigde!
ljudi
08:28 // 28. 4. 2020.
Budimo iskreni, svako od nas,ko je makar i jednom prosao ovom obalom, divio bi se ljudima koji imaju priliku da ovde zive. Druga stvar, ukoliko ste isto setali obalom, kako vam ne zasmetase kese flase i ostalo djubre koje setači ostavljaju za sobom, a ima ga na svakom koraku? Mi smo cudna nacija generalno, a pojedinci su nam previse "pametni" i treba da znaju da se problem resava u korenu.
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.