Novac EU za unapređenje turizma i postrojenje za preradu vode u Sokobanji
Kroz program Evropske unije - EU Pro, u Sokobanji se sprovode dva projekta vrednosti skoro milion evra. Pored uvođenja i razvoja geografskog informacionog sistema, u Sokobanji se novcem EU rekonstruiše postrojenje za preradu pitke vode Carina.
Sa skoro 750.00 evra Opština Sokobanja će kroz rekonstrukciju postrojenja za preradu vode za piće i izgradnju 2.700 metara nove primarne vodovodne mreže, dodaju, moći da reši problem vodosnabdevanja i nestašice vode sa kojim se suočava već godinama. Foto: EU Pro
V. d. pomoćnika ministra za evropske integracije koji predsedava Upravnim odborom EU Pro-a Branko Budimir rekao je da drugi projekat koji se sprovodi u Sokobanji treba da unapredi turističku ponudu.
Korist će imati ne samo pružaoci turističkih usluga već i svi turisti koji tokom godine dolaze u ovu banju koja je proglašena među pet turističkih destinacija u Srbiji za 2018. godinu – rekao je Branko Budimir.
Da projekti teku po planu, kako navode iz EU Pro-a, uverili su se predstavnici ovog programa koji su u Sokobanji održali i sastanak Upravnog odbora.
Odlučeno je da 600.000 evra bude potrošeno za podršku poslovanju malih i srednjih preduzeća. Članovi Upravnog odbora su se, dodaju, saglasili i sa kriterijumima drugog javnog poziva za podršku preduzetnicima, mikro i malim preduzećima kroz nabavku opeeme i uvođenje usluga koji će biti objavljen naredne nedelje.
Evropska unija će preko razvojnog programa EU PRO podržati sa preko 600.000 evra realizaciju 20 novih projekata koji će doprineti većoj konkurentnosti i održivosti preduzeća. Organizacije za podršku poslovanju čiji su projekti putem javnog poziva ocenjeni kao najbolji pomagaće kroz svoje aktivnosti malim i srednjim preduzećima da unaprede proizvodne procese kao i kvalitet proizvoda i usluga, a pružiće im podršku u uvođenju relevantnih standarda i osvajanju novih tržišta – navode iz EU Pro-a.
Na sastanku UO u Sokobanji je, dodaju, predstavljen i dosadašnji napredak koji se ogleda u 224 odobrena projekta, vredna preko 18 miliona evra.
Trenutno se, navode, kroz program 56 lokalnih samouprava realizuju 96 projekata iz oblasti infrastrukture, izrade planske i tehničke dokumentacije i uvođena geografskih informacionih sistema. Podržali su, dodaju, i opremanje 94 preduzeća, koja su otvorila 115 novih radnih mesta.
Komentari
Poslednji komentari
Kapisla
18:12 // 21. 9. 2019.
Kakva laz da nemaju dovoljno pitke vode ! A vrelo Moravice ?!
Vrelo Moravice moze napajati vodom grad Nis. Tu i nije potrebna skoro nikakva prerada vode jer je u pitanju izvorska voda.
Druga kontradiktornost odnosi se na otpadne vode iz (kanalizacije), Soko Banje koje odlaze u izvornom sastavu u reku Moravicu koja puni akumulaciju Bovan.
Iz akumulacije Bovan, Aleksinac i okolna sela piju tu vodu.
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.