
Kako bi ekonomski osnažili mlade bračne parove koje žive u niškim selima i ohrabrili ih da prošire porodicu, iz Centra za socijalni rad “Sveti Sava” će u narednim mesecima nekima od njih odobriti besprovratnu novčanu pomoć.
Direktor niškog Centra za socijalni rad Zoran Jović objašnjava da je planirano da grant od 120 hiljada dinara u opremi dobije 5 do 7 parova.
Ima sela u kojima žive mladi bračni parovi, koji su u godinama kada se stvara potomstvo, bave se nekom poljoprivrednom proizvodnjom, ali za neku ekonomsku sigurnost i proširivanje porodice im trebaju neka dodatna sredstva. Recimo, ako se bave proizvodnjom povrća, možemo da im damo novac za kupovinu plastenika ili ako se bave pčelarstvom može im se pomoći u kupovini neke opreme – objašnjava Jović.
Plan je, kaže Jović, da se parovi izaberu iz evidencije Centra o korisnicima materijalnih davanja i onih koji apliciraju za roditeljski dodatak.
Iz postojeće baze ćemo videti gde ima mladih parova, obići ih i iz prve ruke videti da li imaju uopšte kapacitete da se bave nekom proizvodnjom. Od njih ćemo izabrati neke, a moguće je i da se zainteresovani jave Centru – kaže Jović.
Napominje da prema podacima Centra mladih parova koji su socijalno ugroženi ima u Lalincu, Međurovu, Matejevcu…
Radili smo analizu gde ima uopšte mladih i ta mesta ćemo i obilaziti. Naravno da nećemo ići u selo Manastir gde ima svega tri staračka domaćinstva. Ovim projektom želimo, ako je moguće, da podstaknemo natalitet u ruralnim područjima pošto su nam sela sve praznija – kaže Jović.
Objašnjava da je projektom “Pronatalni razvoj Grada Niša kroz socijalni program osnaživanja porodice” predviđeno da se sukcesivno biraju parovi kojima će se dati grantovi i da će porodice neće mnogo čekati na tu pomoć.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Uskoro necete imati mlade ni po gradovima koliko nam dobro ide.
Samo uz rad u fabrici, pa poljoprivreda i pcelarstvo dodju kao hobi. Nesim sociolozima su dali pogresne diplome i ono cime se oni bave jeste vise neka druga nauka.
Услов је да пар не буде старији од деведесет година!
To su bacene pare pa su zato ulice pune rupa, rampe ne rade i jos mnogo toga. Ti nasi sociolozi sa nasom strucnom policijom prvo naprave probleme pa ih onda kao resavaju.
Jedan bivsi sluzbenik Sluzbe Drzavne Bezbednosti je bio direktor Centra za Socijalni rad, pa je zavrsio u Hagu kao zlocinac.
Bolje da centar za socijaoni rad vodi organizovano u bioskop, pozoriste ,utakmicu ili neki dogadjaj i aktivnosti ilideli karte nego da bukvalno baca pare na ovakve lazne projekte za razvoj poljoprivrede.
Postoje samo dve mogucnosti, a to su da porodica ili pojedinac rade u danasnje vreme po ceo dan u fabrici ili na njivi baveci se poljprivredom i da cekaju nedelju za odmor ili provesti ceo dan na ulici, treceg izbora nema.
Bez nekoliko dinara 1000iljadu evra . Da li može neko ko se razume u poljoprivredu da odredi kolko je potrebno novca za poljoprivrednu sezonu . Jer ovih 120 crvenih je izašlo iz logike šta zna poljoprivrednik kolko je 120 hiljda dinara .
Postoje „ljudska prava“ na selu i „ljudska prava u gradu“ pa tako biraju i porodice kojima se pomaze u ovom slucaju na selu.
Izaberite neke koji su za invalidsku i koji ne mogu raditi, pa im dajte sredstva za kante da polevaju bastu s lukom, jer su vec propali pa ih ni 12 miliona dinara ne moze spasiti.
Ovo je suma za tri izlaska u provod u gradu za cetvoroclanu porodicu, a ne za poljoprivredu ili pcelarstvo.