Na Staroj planini osnovan “Front za odbranu reka Srbije”

autor: Lj. F.
Front za odbranu reka foto ORSP
Na sastanku ekološki aktivisti iz više gradova Srbije; foto: ORSP

Na mestu odakle je krenula borba protiv izgradnje mini-hidroelektrana, u staroplaninskom selu Temska nadomak Pirota, okupili su se aktivisti iz više gradova da bi formirali “Front za odbranu reka Srbije”. Tom prilikom održana je i Skupština Saveza mesnih zajednica Stare planine koja je postala zvanična organizacija.

Ekološki aktivisti iz Pirota, Babušnice, Kraljeva, Paraćina, Petrovca na Mlavi i Užica okupili su se kako bi kako bi uspostavili zajednicki front, a koji ima za cilj da aktivisti zajednički rade na obaveštavanju javnosti o štetnosti koju prave mini-hidroelektrane.

Jedan od najaktivnijih boraca za odbranu reka Aleksandar Jovanović Ćuta kaže da se na sastanku govorilo o koordiinisanom jačanju pritiska na institucije.

Ovaj front je otvoren i za aktiviste iz ostalih opština, koji su iz različitih razloga bili sprečeni da prisustvuju osnivanju Fronta. Dogovorili smo se da zajednički radimo na koordiinisanom jačanju pritiska na institucije na lokalnom i državnom, ali i na međunarodnom nivou – kaže Jovanović.

Na sastanku je održana i izborna skupština Saveza mesnih zajednica Stare planine, a za prvog predsednika izabran je Nebojša Ilić.

Milan Đorđević iz udruženja Temska, koje je jedno od osnivača Saveza, kaže da Savez mesnih zajednica Stare planine treba da bude i nadalje, kao što je na početku svog osnivanja i bio, vodeća organizacija u zaštiti i očuvanju voda.

Savez treba da zastupa interese ljudi i da se bavi zaštitom celokupne prirode na svojoj teritoriji a i šire. U budućem periodu da postane relevantna snaga i reprezentativna organizacija, čiji stav i mišljenje će morati da se uvažava kod svih državnih institucija – rekao je Đorđević.

On dodaje da funkcija Saveza nije samo odbrana voda, a da nadalje treba razmišljati i za otvaranje kancelarije u Pirotu, kako bi bilo svima lakše da učestvuju u radu.

Autor:
Lj. F.

Slični tekstovi

Komentari

0

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.