Otvorene prijave za stipendije za master studije u Britaniji, prioritet zaštita životne sredine
Studenti koji žele da nastave master program u Velikoj Britaniji mogu do 3. novembra da se prijave za Chevening stipendiju, a ove godine prioritet imaju oni koji bi da se bave zaštitom životne sredine. Nišlija Aleksandar Mihajlović koji je završio program, deo studija i u doba pandemije, preporučuje svima da se prijave, jer će pored vrhunskog obrazovanja steći i veliki broj prijatelja iz celog sveta.
Britanska ambasada je u potrazi za kandidatima koji akademsku 2021/2022. godinu žele da provedu u Britaniji, na master studijama koje sami izaberu.
Program finansira Ministarstvo spoljnih poslova Ujedinjenog Kraljevstva, a poručuju da stipendija pokriva sve troškove - školarinu i potrebnu literaturu, putne i troškove britanske vize, a kandidati dobijaju i mesečnu nadoknadu za životne troškove.
Ove godine smo, uprkos pandemiji, u Britaniju poslali 10 stipendista. Jedan od glavnih ciljeva Chevening programa, koji postoji skoro 40 godina, jeste pomoć najuspešnijim kandidatima da dobiju vodeće uloge u budućem razvoju Srbije. Pored diplome visokog obrazovanja i znanja engleskog jezika, od kandidata se očekuje da mogu da dokažu svoje dosadašnje akademske uspehe, kao i da već imaju najmanje dve godine relevantnog radnog iskustva u svojoj oblasti. Kandidati moraju biti državljani Republike Srbije, a starosna granica ne postoji - poručuju.
Iako zainteresovani mogu da biraju oblast master studija, ove godine je prioritet zaštita životne sredine i klimatske promene, jer je Britanija sledeće godine domaćin 26. Konferencije država članica Okvirne konvencije UN o promeni klime #COP26.
Takođe kažu da su druge važne oblasti ovogodišnjeg programa i vladavina prava i reforma pravosudnog sistema, reforma ekonomskog i energetskog sektora i zaštita konkurencije, reforma javne uprave i ljudska i manjinska prava.
Jedan od dobitnika ove prestižne stipendije je Nišlija Aleksandar Mihajlović, koji je imao priliku da provede godinu dana na Saseks univerzitetu u Brajtonu, deo i tokom epidemije korone, a njegov master program bio je iz oblasti međunarodnog prava ljudskih prava.
Svim studentima preporučujem da apliciraju za ovaj prestižan program stipendiranja i dobiju priliku da studiraju master program po svom izboru na nekom od univerziteta širom Ujedinjenog Kraljevstva. Chevening stipendija omogućava da pored vrhunskog obrazovanja steknete i veliki broj prijatelja iz celog sveta, upoznate britansku kulturu i način života, ali istovremeno budete i svojevrstan ambasador svoje države. Iako master studije traju jednu godinu, Chevening iskustvo postaje sastavni deo vas, u tom duhu i glasi slogan: ‘Scholar for a year, Chevener for life!’ - poručuje Mihajlović.
Rok za prijavu za stipendiju ističe 3. novembra u 13 sati, a dostupna je na ovom linku.
Iz Ambasade poručuju da kandidati iz Srbije i ove godine mogu da se prijave za Chevening Western Balkans Cyber Security Fellowship, specijalizovani desetonedeljni program na Krenfild Univerzitetu, koji će početi u maju 2021. godine.
Komentari
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.