Predsednik SANU i rektor niškog univerziteta bez komentara na Vučićevu kritiku
Dok se u Nišu otvara ogranak Srpske akademije nauka, njen predsednik Vladimir Kostić i rektor niškog univerziteta Dragan Antić odbili su da komentarišu nedavnu izjavu premijera Vučića da je “kvalitet obrazovanja u Srbiji relativno nizak, osim na beogradskom univerzitetu".
I predsednik SANU i rektor pravdali su se stavom da "ne žele da kvare" svečanost otvaranja ogranka SANU.
Danas neću da dajem izjave ni o čemu drugom osim o svečanosti povodom osnivanja ogranka SANU u Nišu. Nemojte da prljamo ovaj trenutak bilo čime što liči na politiku – kazao je Kostić.
Predsednik najviše naučno-obrazovne ustanove u Srbiji dodao je da je njegovo mišljenje o stavu premijera Vučića “beznačajno”.
Moje mišljenje o tome o čemu me pitate je apsolutno minorno, efemerno i beznačajno. Hajde da se radujemo ovome što se događa – dodao je.
Stava da otvaranje ogranka SANU nije “vreme ni mesto” da se govori o premijerovim kritikama visokoobrazovnih ustanova je i rektor Niškog univerziteta Dragan Antić. On je odbio da odgovori na novinarska pitanja.
Ja ću izjavu o tome da dam drugom prilikom. Ne mogu sada, jer nije vreme, kao što je i predsednik SANU rekao – kazao je Antić.
To što su rektori kragujevačkog i novosadskog univerziteta žestoko reagovali na premijerove kritike, dok javnost još nije čula njegov stav, prvi čovek Univerziteta u Nišu pravda tvrdnjom da je "bio na putu".
Čuo sam za izjavu, a kada sam se vratio sa službenog puta i video sam šta piše. Ne znam da li je to tačno, ali imam svoj komentar na sve to – kazao je rekotor Miloš Antić.
Ipak, Antić nije precizirao kada će javno izneti svoj komentar.
Podsetimo, premijer Srbije Aleksandar Vučić je 9. septembra oštro kritikovao sistem visokog obrazovanja u Srbiji, zaključujući da je zadovoljan jedino beogradskim univerzitetom. Otvaranje SANU u Nišu ne žele da "kvare" politikom; Foto: JV
Kvalitet obrazovanja u Srbiji je relativno nizak, osim na beogradskom univerzitetu - rekao je premijer, a prenosi Blic.
U tekstu pod naslovom "Rektor: Vučić nije kompetentan za školstvo" Blic je preneo izjave rektora kragujevačkog i novosadskog univerziteta.
Ta izjava povlači ogromnu štetu koju će trpeti studenti i nastavnici svih ostalih univerziteta. Logično je da očekujem smenu svih ministara i drugih postavljenih lica koja nisu završila Beogradski univerzitet. Ja se stidim - rekao je rektor Univerziteta u Kragujevcu Nebojša Arsenijević.
Jedini koji nije komentarisao Vučićevu izjavu za Blic je bio rektor Univerziteta u Nišu.
Komentari
Poslednji komentari
Oscar Pitagor
13:00 // 19. 9. 2016.
Неки од критеријума за процену квалитета Унив., факултета и научног радника:
/1/Бр.добијених Нобела (самостално или у сарадњи)
/2/Бр.кандидатура за Нобела
/3/Износ пара добијених од реализованих патената
/4/Износ пара који се очекује од прихваћених али још нереализованих патената
Све док се ови критеријуми не примене дословно, ентитет је битaн колико и клуб љубитеља дугосилазног акцента.
Marko
20:18 // 19. 9. 2016.
Nisam želeo da polemišem, ali mi zaista nije jasno u kom svetu vi živite. Ako računamo i našu bivšu veliku državu, SFRJ, ovde je živeo samo jedan dobitnik Nobelove nagrade - Ivo Andrić - za književnost, što se sigurno ne može svrstati u akademska dostignuća u klasičnom smislu. Nobelove nagrade danas dobijaju timovi čija su istraživanja finansirana desetinama miliona dolara, što je ovde samo san.
Oscar Pitagor
21:20 // 19. 9. 2016.
Живим у глобалном селу.Навео најважније критеријуме-има их још, али су акад.јавности Ниша страни:(
Међу живим кандидатима за Нобела је и човек из околних села.Једном га кандидовали Енглези а 1Х Амери.Овде није могао ни посао да добије. Погодите зашто:(
Албанци се поносе својим кандидатом, Босанци и Словенци такође...
Нобела и лову добијају најбоље идеје 1 или 2-3 човека.Обично реализују тимови..
narocito na elektronskom
08:43 // 19. 9. 2016.
Ma naravno da je tako. Narocito na elektronskom fakultetu je kriterijum toliko pao da upisuju fakultet ljudi koji imaju uspeh 2 a na ispitima prolaze svi po principu upiši hiljadu pusti hiljadu
Marko
09:57 // 19. 9. 2016.
Tako je, i tako će i biti sve dok država zahteva masovan upis studenata i preti smanjenjem plata ako se ne ispuni. A zatim slede bolonjski standardi - obaveznih 80% prolaznosti, ocenjivanje od strane studenata i ponovo latentna pretnja za posao. Dobro je da smo zadržali bilo kakav kriterijum, ali je tačno da svašta prolazi - neki ne znaju gde se koristi veliko slovo, tačka na kraju rečenice, itd.
Milica
12:40 // 17. 9. 2016.
Gde su ti veliki beogradski studenti na medjumarodnim i drzavnim takmicenjima u raznoraznim oblastima (prvenstveno govorim o Pravnim fakultetima).
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.