Profesorka Paunović: Šarčevićeva kvalifikacija profesora paušalna
To što ministar prosvete Mladen Šarčević kaže da među profesorima univerziteta koji su podržali proteste protiv vlasti "nema ozbiljnih imena", profesorka niškog Filozofskog fakulteta Tatjana Paunović u emisiji "15 minuta" ocenjuje kao paušalnu ocenu i tipičan stav svih ministara ove Vlade prema ljudima koji se bave bilo kojim poslom u Srbiji.
Ministar čiji resor je i visoko obrazovanje je u emisiji na N1 na pitanje o podršci profesora protestima odgovorio da, među tada 600 njih, nema ozbiljnih imena - da su polovina profesori u penziji, a ostatak mladi istraživači koji su tek počeli da rade.
Profesorka Paunović, koja je jedna od potpisnica proglasa podrške i koja je redovno u prvim redovima na protestima koji se već više od mesec dana održavaju u Nišu, kaže da osim što ministar "ne zna o čemu priča", daje i sebi za pravo da prosuđuje ljude.
Dati jednu tako paušalnu kvalifikaciju profesora univerziteta, iskazuje zapravo vaše mišljenje o univerzitetu u našoj zemlji. Ako ti ljudi nisu ozbiljna imena šta oni traže na univerzitetu, kako su tu došli? Kako smo došli u situaciju da profesori univerziteta kojih je u tom trenutku bilo 600, a sada ih ima bar tri puta toliko, kako smo došli u situaciju da ta beznačajna imena uopšte predaju studentima na univerzitetima ove zemlje, institutima i da se bave naukom? - pita profesorka.
Protesti će trajati dok bude potrebno; foto: JV/M. R.Ističe i da je njegova izjava vrlo neozbiljna, ali i ozbiljna, jer je simptomatična.
Stav Ministra Šarčevića je tipičan stav svih ministara naše Vlade, odnosno svih predstavnika tekuće vlasti prema svim ljudima koji se bave nekim poslovima u ovoj zemlji - dodaje Paunovićeva.
Protesti koji su počeli da se šire Srbijom će potrajati dok bude potrebno, smatra profesorka, ali ističe da je mnogo važnija od toga - građanska pobuna.
Možda i bolji izraz koji su upotrebile neke mlađe kolege - samoodbrana. Ova građanska samoodbrana, zapravo jedan postupak građana ove zemlje koji žele da izgrade društvo koje se temelji na nekakvim vrednostima, načinima ponašanja i obrascima koji će naše društvo voditi napred, a ne od njega stvarati jednu razvalinu u kojoj ne može da se živi - ističe profesorka.
Zbog čega studenti nisu stali iza svojih profesora, kao što su nekada profesori podržali njih, zašto je izašla na ulicu, šta protesti mogu da promene, do kada će trajati i šta posle njih i da li će izaći na izbore koje vlast nudi kao odgovor na proteste, možete pogledati u intervjuu "15 minuta".
Komentari
Poslednji komentari
Dragan
00:22 // 8. 2. 2019.
Filozofski fakultet u Nišu
Sodoma i Gomora
Neznanje, ušančenost, nepotizam, kaskanje za svetom, bar 200 godina.
Milorad
10:35 // 7. 2. 2019.
A be botovi be, kude ste? Ajde more nepismeni kakvo se ne ukljucujete u konfrontaciju
Posmatrac
20:22 // 6. 2. 2019.
Tanja- LEGENDO! :D
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.