Projekat “Čista Srbija” zadaje probleme Vranjancima - posle radova u ulicama ostaje haos
Izgradnja nove kanalizacione mreže preko projekta “Čista Srbija” u pojedinim gradskim ulicama unervozila je Vranjance, jer po završetku radova nisu vraćene u prvobitno stanje i asfaltirane. Ne zna se da li je teže vozačima ili pešacima koji po vrućini moraju da se probiju tuda kroz oblak prašine, a za to krive lokalnu vlast koja posao nije završila do kraja. Najveće probleme zadaje nekoliko centralnih ulica, a iz beogradske firme Milenijum tim, koja se pretežno bavi građevinom i kojoj je poveren ovaj posao, obećavaju da će one biti fukcionalne najkasnije do kraja leta.
Ulica Save Kovačevića raskopana skoro tri meseca; foto: M. D. Krateri, rupe, prašnjavi neasvaltirani putevi poput seoskih - prizor je na vranjskim ulicama. Vranjanci kažu da im ulice izgledaju kao da je ratno stanje, a šale se i taksisti, pa kažu da će tražiti od Grada subvencije za amortizaciju vozila.
U prethodnom periodu kanalizaciona mreža rađena je u ulicama Save Kovačevića, Karađorđevoj, Matije Gupca i Cara Dušana, a posle završenih radova na cevovodima ostao je haos u ulicama.
Ovako je kod vranjskog Suda; foto: M. D. Najteže je vozačima, jer se saobraćaj odvija otežano, s obzirom na to da je reč o celini od Zdravstvenog centra do Suda, zgrade Opštine, Policijske uprave, ali nisu pošteđeni ni pešaci jer ima mnogo prašine, a nakon kiše i blata.
Katastrofalno stanje ulica za Vranjance nije iznenađenje, jer u gradu retko i da ima ulice bez rupa, ali ih trenutno brine to što će se kanalizaciona mreža praviti tri godine, pa se pitaju da li će nadležnima toliko biti potrebno i da osposobe i asfaltiraju ulice u kojima su radovi već završeni.
Niko nema ništa protiv radova, ali neka završe posao, nemoj da ostavljaju raskopane ulice. Za tri godine će nam preorati ceo grad - jedan je od komentara Vranjanaca.
“Milenijum tim”: Vratićemo ulice u prvobitno stanje najkasnije do kraja leta
Rekonstrukcija i izgrradnja kanalizacione mreže u Vranju deo je projekta “Čista Srbija” koji Grad sprovodi sa Ministarstvom građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture.
Izvođač radova je kineska kompanija CRBC, a podizvođač kompanija Milenijum tim i oni bi trebalo da u naredne tri godine izgrade novu kanalizacionu mrežu dužine 142 kilometra, a investicija je vredna 70 miliona evra.
Ulica Matije Gupca; foto: M. D. Na pitanja o radovima, iz kompanije Milenijum tim kažu za Južne vesti da odvijaju prema planiranoj dinamici i da se to odnosi i na vraćanje ulica u prvobitno stanje.
Dodaju da su ulicama Kosovska, Save Kovačevića, Bunuševac 1 i Cara Dušana završeni radovi na rekonstrukciji stare kanalizacione mreže, da je provera ispravnosti pokazala da je u funkciji i da je sledeći korak asfaltiranje tih ulica.
To znači da će najkasnije do predviđenog roka sve rekonstruisane ulice biti u potpunosti vraćene u prethodno stanje i predate na upotrebu sa svim funkcijama kanalizacione mreže i za korišćenje u automobilskom i pešačkom saobraćaju. Ulice u kojima je rekonstrukcija ranije započeta, biće na ovaj način završene i pre konačnog roka za završetak projekta, kontinuirano jedna za drugom. Očekujemo da se radovi u ulicama Matije Gupca, Cara Dušana, Karađorđeva i Save Kovačevića, završe u predviđenom roku, a da se delovi na kojima se radilo u prethodnom periodu završe i vrate u prvobitno stanje najkasnije do kraja leta, a verujemo da će to biti i ranije - kažu iz kompanije.
Karađorđeva ulica; foto: M. D. Podsetimo, radovi u Ulici Save Kovačevića počeli su pre skoro tri meseca, u predizbornoj kampanji, početkom maja u Ulici Cara Dušana, a sredinom maja u Karađorđevoj i Matije Gupca.
Kompanija Milenijum tim široj javnosti postala je poznata nakon rušenja u Savamali, a na jugu već posluju kroz izgradnju stanova za pripadnike snaga bezbednosti u Nišu i Vranju, a nedavno su kupili i hotel u centru Vranjske banje, hotel “Železničar” i Specijalnu bolnicu. Ovu transakciju je kontrolisao Savet za borbu protiv korupcije i ocenio “da postoje indicije da se tokom privatizacije desilo organizovano krivično delo i unapred dogovorena kupovina ispod tržišne vrednosti”.
Prošle godine kupili su i zakupili više od 700 hektara kod Leskovca.
Komentari
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.