Provalija i "divlje pećinarenje" - sačuvani biser Niša
foro: arhiva Upravljača zaštićenog prirodnog dobra
Bogata 2,5 miliona godina starim speleološkim nakitom koji se prostire celom njenom dužinom, pećina Provalija, poznatija kao Cerjanska pećina, za mnoge Nišlije predstavlja nepoznanicu zbog dugogodišnje manje dostupnosti. Iz Upravljača spomenika prirode koji se nalazi u sklopu Direkcije za izgradnju Niša, a koji je zadužen za rad ove pećine, priznaju da je i njihova greška što poslednjih godina nisu radili više na promociji Cerjanske pećine, ali i objašnjavanju građanima da zbog bezbednosti ona mora biti zaključana, kao i kako funkcionišu vođene ture kroz ovaj niški biser prirode.
Komentari
Poslednji komentari:
Nebeski narod
13:50 // 21. 5. 2023.
Najbolje bi bilo da ostane kao do sad. Mi smo narod stoka. Nama nista nije sveto. Celu srbiju smo unakazili djubretom i nelegalnom gradnjom. Ako komercijalizuju cerjansku pecinu i nju cemo vrlo brzo da unakazimo. Zato je najbolje
comments_report_caption
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.