Raspodeljena sredstva medijima u Vranju - podobnim televizijama najviše novca
Na ovogodišnjem Konkursu za sufinansiranje projekata iz budžeta grada za proizvodnju medijskih sadržaja u Vranju, na kojem je podeljeno ukupno 16,5 miliona dinara najveći deo novca građana dobili su mediji koji su vlasnički, finansijski i programski bliski vlastima.
Od ukupne sume, čak 13 miliona pripalo je TV stanicama, a svim ostalim medijima 3,5 miliona dinara. Ukupno je bilo 12 prijava a podržano 5 medijskih kuća.
Najbolje su prošle televizije u vlasništvu Zorana Veličkovića, kojima je dodeljeno 6,7 miliona dinara, od toga privatizovanoj Radio-televiziji Vranje 6,1 miliona dinara, a TV Bujanovac 600.000 dinara.
Televiziji Vranjska plus koja je prošlog meseca dobila i regionalnu frekvenciju pripalo je 5,3 miliona dinara. Reč je o televiziji koja je osnovana 2016. godine i čija je vlasnica bila predsednica Saveta za informisanje vranjskog SNS-a Mirjana Dodić da bi nakon njene smene na njeno mesto došao lokalni funkcioner SNS-a u Vranjskoj Banji Marjan Stošić. Televiziji Infopuls dodeljeno je 400.000, dok je TV Ritam dobila 600.000 dinara.
Za proizvodnju medijskih sadržaja, za radio, internet, štampane medije i novinske agencije u 2019. godini podneto je 37 projekata, a podržano 11.
Najviše novca dobio je portal televizije Vranjska plus 950.000 dinara, OK Radio i Radio Vranje dobili su po 450.000, Radio Ritam i Vranjska Banja po 150.000 dinara, internet portal Radio televizije Vranje 300.000, Vranje news i OK portal dobili su 350 i 300 hiljada, Vranjenet 150.000, Televizija Infopuls i Čuvari Srbije po 100.000 dinara i Jugmedija 200.000 dinara.
Obradović: Nastavlja se praksa koja je dovela do gašenja Vranjskih
Novinar i osnivač bivšeg nedeljnika Vranjske Vukašin Obradović kaže da Vranje nastavlja sa praksom koja je i dovela do toga da u Vranju više i ne postoje nezavisni mediji.
Ono što je i dovelo do gašenja Vranjskih, sada je ovo samo jedna epizoda u toj nekoj praksi. Očigledno je da vlast u Vranju nema nikakvu nameru da menja način raspodele sredstava i bilo bi dobro da je to samo u Vranju, nažalost to je praksa sa kojom se susrećemo i u mnogim drugim gradovima - kaže Obradović.
On dodaje da je izlazak iz ovakve medijske situacije hitno potreban i da nešto mora da menja.
Kao i onda kada su prestale da postoje Vranjske i danas ponavljam apel i udruženjima i asocijacijama medija da mi moramo što pre da nađemo odgovor na ovakve situacije jer očigledno je da vlast nema nameru da bilo šta promeni kada je u pitanju projektno sufinansiranje medija od javnog značaja - zaključuje Obradović.
Portal Infovranjske za koji kažu da je naslednik Vranjskih u svakom, osim u pravnom pogledu, nije učestvovao na konkursu i nije tražio nikakva sredstva.
Komentari
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.