“Refraktor: Izoštravanje medijske slike” u subotu u Nišu
Izložba “Izoštravanje medijske slike” gostuje u Nišu u subotu od 19 do 21 sat u Deli prostoru, a zainteresovani građani i građanke, pored priče o medijskoj pismenosti, moći će da učestvuju i u analizi izloženih medijskih tekstova.
Medijska opservatorija "Refraktor: izoštravanje medijske slike" je projekat civilnog društva koji su razvile nezavisne medijske analitičarke u okviru feminističkog kulturnog centra Befem i BeFem medijskog programa New Voices, New Spaces.
Zainteresovani će moći da budu aktivni učesnici izložbe, a organizatori im poručuju da je dovoljno da ponesu oštru olovku, oštro oko i britak um.
Često čujemo od urednika i urednica ili vlasnika i vlasnica različitih medija kako se sadržaji kreiraju na osnovu onoga što građani i građanke traže i žele. Da li je baš tako? Da li nas je iko ikada pitao (a obaveza im je) da li, na primer, u novinama čitamo ono što odgovara životima koje živimo? Želimo da čujemo vaše mišljenje i zato... dođite da zajedno kreiramo medijske sadržaje kakve zaslužujemo! - poručuju organizatorke.
Kako navode, prva faza projekta podrazumeva analizu i prateći izveštaj “Izoštravanje medijske slike – predstavljanje žena u dnevnim novinama u Srbiji“, kao i prateću izložbu izabranih analiziranih medijskih tekstova.
U prvoj fazi rada "Refraktora" bavile smo se načinom na koji su različite žene (ne) predstavljene u izabranim dnevnim novinama. Za potrebe izložbe korišćeni su tekstovi iz dnevnih novina Blic, Danas, Kurir i Politika i njihova izdanja objavljena u periodu od 10. do 16. decembra 2018. godine - navode organizatorke.
"Refraktor" nastoji da prati i analizira medije u Srbiji i u tumačenje njihovog sadržaja uključi i čitaoce i čitateljke. Zamišljen je kao virtuelni i realni prostor u kome će građani i građanke imati mogućnost da na osnovu svog sistema vrednosti i potrebe za odgovornim i tačnim informisanjem iznesu stav o načinu izveštavanja u pojedinim štampanim medijima i razumeju načine na koje medijske poruke (ne)doprinose održavanju i/ili podsticanju diskriminacije u društvu.
Komentari
Poslednji komentari
Znajisa
11:59 // 7. 11. 2019.
Knjige koje ce poboljsati evaluaciju, i koje nikako ne treba propustiti: "The Tyranny Of Words" - Stuart Chase, "Amusing Ourselves To Death" - Neil Postman, "Understanding Media The Extensions Of Man" - Marshal McLuhan, "A Way With Prejudice" - Irving J. Lee, "How Do You Talk About People" - Irving J. Lee, "Language In Thought And Action" - S. I. Hayakawa, "Thought As a System" - David Bohm.
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.