Stanovnici Bujanovca nezadovoljni zdravstvenim uslugama
Istraživanje portala “Titulli” iz Bujanovca pokazalo je da je većina anketiranog stanovništva nezadovoljna zdravstvenim uslugama u ovoj opštini.
U Bujanovcu funksioniše Dom zdravlja sa zdravstvenim stanicama u selima Trnovac, Klenike i Biljača i sa ambulantama u selima Breznica, Končulj, Muhovac, Nesalce, Samoljica, Ljiljance, Spančevac i Žbevac.
Ovom institucijom rukovodi specijalista pedijatrije Lela Jovanović, koja je imenovana od strane vladajuće albansko-srpske koalicije u Bujanovcu.
Prema rečima direktorke Doma zdravlja, stanje u zdravstvu ove opštine je relativno dobro, i prema njoj, ova ustanova ima potrebu za više radnika, novu medicinsku opremu i ambulantna kola za hitnu pomoć.
Sudeći prema sprovedenoj anketi, njeno mišljenje ne dele stanovnici Bujanovca koji se, kako piše portal “Titulli”, žale se na zdravstvene usluge koje dobijaju, počev od kupovanja lekova pa sve do nedostatka lekara.
Halit Bajrami 66-godišnji meštanin sela Breznice, koja je daleko oko 13 kilometara od Bujanovca kaže da je došao u Dom zdravlja na specijalistički pregled, ali ne može da nađe lekara.
Došao sam iz Breznice i sad treba da se vratim jer su mi rekli da lekar ne radi, dr Stojanča. Rekli su mi i da naredne nedelje ne radi, ne znam da li je na odmoru ili je ostavio posao – priča Bajrami.
Novinari ovog portala podsećaju da su Albanci iz Bujanovca, Preševa i Medveđe u 2013. godine sastavili dokument „Neophodne mere za afirmaciju prava Albanaca u Preševskoj dolini“, poznat kao plan od 7 tačaka Albanaca ovog regiona za razgovore sa Vladom Srbije koji je sadržao više zahteva iz oblasti zdravstva.
Među zahtevima je bilo osnivanje porodilišta koje se u međuvremenu otvorilo u Preševu, nedostatak sekundarne zdravstvene ustanove, odnosno bolnice za ove 3 opštine, nedostatak stacionara za akutne interne bolesti, odvajanje apoteke u Preševu od vranjske apoteke i opremanje aparaturom zdravstvenih ustanova koja su u nadležnosti lokalnih vlasti.
Ono što se posebno planira kad je zdravstvo u pitanju je da po prestanku ograničenja za zapošljavanje, to jest po najavljenom sticanju mogućnosti da se zapošljavaju ljudi iz struke, a to su lekari i drugo medicinsko osoblje, svaka sredina može da zadovolji potrebe predviđeno zakonom i na osnovu obima poslova u zdravstvenoj ustanovi - rekao je za “Tituli” Zoran Stanković, predsednik Koordinacionog tela.
On je u izjavi za ovaj portal istakao da pored zapošljavanja, Koordinaciono telo ima u planu i povećanje specijalističkih usluga u ovim opštinama.
Kompletan tekst možete pročitati na sajtu portala "Titulli".
Komentari
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.