Sud ih vratio na posao, ali ne i dekanica Suzana Kostić
Iako je Apelacioni sud doneo pravosnažne presude kojima je niški Fakultet umetnosti dužan da ih vrati na posao, stručni saradnik Vladimir Stanimirović još nije ni pozvan da radi, dok je sa redovnim profesorom Nebojšom Todorovićem dekanica Suzana Kostić potpisala aneks ugovora, ali mu časove nije vratila, te je protiv nje podneo krivičnu prijavu. Dekanica i dalje ćuti.
Redovni profesor Nebojša Todorović, koji je pre 3 godine dobio otkaz i zbog toga tužio Fakultet umetnosti, presudom Apelacionog suda u Nišu vraćen je na posao, ali i dalje ne radi. Presude Apelacionog suda; foto: printskrin
Sa dekanicom Suzanom Kostić je, kako kaže, potpisao aneks ugovora, po kome se ona obavezuje da mu vrati časove na predmetu Analiza muzičkog dela, koje je držao još od 2007. godine kada je postao redovni profesor.
Ona je taj aneks potpisala, ja sam dobio novac za ono što nisam primao platu, sve je to isplaćeno. Međutim, ispunjeno je sve osim onog suštinskog, a to je da meni nisu vraćeni časovi i ja se ne nalazim u procesu rada - dodaje profesor.
Iako je 2 puta podneo zahtev Fakultetu da mu se časovi vrate, nije dobio nikakav odgovor. Zato je pre dvadesetak dana, kako kaže, podneo krivičnu prijavu protiv dekanice Suzane Kostić, jer nije ispoštovala pravosnažnu odluku suda.
Stručni saradnik nije ni pozvan da se vrati na posao
Pre 3 godine je za tehnološki višak proglašen i stručni saradnik Vladimir Stanimirović, a kako kaže, to je učinjeno iako master studije koje je administrativno vodio nisu ukinute, obim poslova se nije smanjio, a u trenutku otkaza je bilo slobodnih mesta na koje je mogao da bude raspoređen. Presude Apelacionog suda; foto: printskrin
Konačno, posle tri godine povlačenja po sudovima, Osnovni i Apelacioni sud u Nišu doneli su presude u moju korist, koje su u međuvremenu postale pravnosnažne. Međutim, ja i dalje nisam vraćen na posao niti me je bilo ko pozvao. Jedino što su učinili od strane Fakulteta je da su u zakonskom roku od 15 dana platili sudske troškove od 175.000 dinara - priča Stanimirović.
Kostićeva već tradicionalno odbija da odgovara na pozive i poruke novinara Južnih vesti, a njena sekretarica je navela da dekanica ima važne sastanke i da ne može da razgovara sa novinarima.
Ipak, ona je komentarisala ove slučajeve za Večernje novosti, a najavila je da će Fakultet tražiti “reviziju procesa”. Tvrdi da se “sve zakomplikovalo, jer je sud stao na stranu ljudi koje je ona 2015. proglasila za tehnološki višak”.
Zbog nepoštovanja odluke sudova, fakultet oštećen za milionske iznose
Osim što je Kostićeva ovakvim postupcima prekršila Statut fakulteta koji vodi, jer u Članu 27. piše da je dekan dužan da “izvršava odluke sudova i drugih organa koje se odnose na fakultet”, Stanimirović ukazuje i na to da je oštetila budžet za milionske iznose.
Ona budžetskim parama plaća kazne zbog toga što nas ne vraća na posao, ali ona će radije da plaća te kazne nego da nas vrati na posao - ističe Stanimirović.
Stanimirović ističe da je Fakultet umetnosti, za vreme mandata Suzane Kostić, potrošio više od 1,6 miliona dinara za sudske troškove i angažovanje advokata, kao i još 4 miliona dinara za zaostale plate onih koje je otpustila.
Podsetimo, Savet fakulteta umetnosti je i pored presuda za mobing, korupciju i nepotizam, kao i zahteva Agencije za borbu protiv korupcije da bude smenjena, jednoglasno odlučio da Suzana Kostić i u trećem uzastopnom mandatu bude dekan Fakulteta umetnosti u Nišu, a sa sednice na kojoj se o tome odlučivalo novinarka Južnih vesti je isterana.
Iako je i Komitet za profesionalnu etiku još pre 2 godine doneo odluku da je ona povredila Kodeks, ona nije smenjena, a kako su naveli iz Ministarstva prosvete, čeka se odluka da li je u pitanju teža ili lakša povreda, jer od toga zavisi može li ponovo da bude dekan.
Komentari
Poslednji komentari
Pera Mika Zika
12:20 // 21. 4. 2018.
Mi ti rekosmo šta ti je bolje da radš
Samo Čovek
00:25 // 21. 4. 2018.
Ljudi, očigledno je da vam je potrebno da se borite za nešto. Ali kad već imate takvu vrstu volje da tako provodite svoje vreme, borite se za prave stvari. Borite se za umetnost i kulturu, borite se da ovaj svet i grad budu bolja mesta. A to nije borba protiv njene eminencije Suzane Kostić. Već borba uz nju, jer je ona ta koja se bori za prave vrednosti.
suki
11:04 // 21. 4. 2018.
Opa, njeno dekanstvo postade njena eminencija, a Samo Čovek prevaziđe sebe u poltronstvu... Ovaj svet i ovaj grad biće mnogo bolja mesta kad njeno "ne znam šta već" ne bude više na čelu Fakulteta umetnosti u Nišu. Borba da se to desi što pre, borba je za prave vrednosti...
Samo Čovek
14:08 // 19. 4. 2018.
Jasno je da su neki povređeni, ozlojeđeni i smatraju da im je počinjena nepravda. Ali to što neko nešto smatra ne znači da je to istina. Njeno dekanstvo profesor doktor Suzana Kostić je previše učinila i za ovaj grad i za kulturu, a tek za fakultet. Uvek je bilo i biće da najbolje i najkvalitetnije ljude napadaju. Podrška pravim vrednostima, podrška njenom dekastvu Suzani Kostić!!!
suki
15:24 // 19. 4. 2018.
To što je, pored svih dokazanih bezakonja koje je počinila, nazivate "njeno dekanstvo", više govori o Vama nego o njoj. Kakva podrška, kakve prave vrednosti, da što pre ode, dok nije napravila još veću štetu....
Pera Mika Zika
19:37 // 19. 4. 2018.
Anđela, srećo, pametnija si kad duvaš u flautu
Baki
02:29 // 20. 4. 2018.
Samo čovek pa budite čovek pa nadoknadite sav novac koji je zarad svojih kompleksa potrošila uzalud. To bi bila prava podrška a ne ove priče u prazno dok se troši novac svih nas. Da ste i malo humani i vi i vaša štićenica bi ovaj novac dala nekom bolesnom detetu za lečenje a ne za povlačenje po sudovima lečeći svoju bolesnu sujetu. Sram vas bilo i vas i onog koga podržavate!
Gavran Ravenovic
09:50 // 20. 4. 2018.
Jasno je da su mnogi zaista povređeni, ozlojeđeni i da su im počinjene nepravde. Međutim, još jasnije je i da su mnogi profitirali, da je njeno dekanstvo baš takvima previše učinila, potpuno neopravdano ih uzdižući čak i do zvanja redovnih profesora... Za takve je podrška suzani kostić podrška pravim vrednostima, odnosno podrška "njenom dekastvu"...
Student fakulteta
11:23 // 20. 4. 2018.
Koliko vi nemate pojma o kome pricate pa to prosto boli! Skolarina u iznosu od 120.000 dinara plus prenos bodova (1 epsb bod=2.000 rsd), a strucnjaci saberu svake godine da mora da se prenese barem 60, toliko da se zapitas sta uopste radis na fakultetu! I to je samo 1 student a gde jos njih bare 150??!!! Naravno da se ima para za sudske troskove i za baskarenje! Poltroni kako li mirno spavate?!
suki
13:00 // 20. 4. 2018.
Bravo za studenta, mada, briga poltrone za studente...
Samo Čovek
00:37 // 21. 4. 2018.
Sine, umesto što se žališ da ti je skupo, uzmi knjigice u šake, pa očisti ispite, uhvati budžet, znaš ti to već kako ide. Ako se pitaš šta radiš na Fakultetu umetnosti, možda si na pogrešnom fakultetu. A ako sve ispite očistiš, koliko onda plaćaš?! Plaćaš 0 dinara.
Kao što nisi bio lenj da napišeš komentar, tako ne budi lenj, pa idi da učiš.
Pera Mika Zika
12:19 // 21. 4. 2018.
Pa kolega, šta čekate, jel' treba neko umesto vas studenata da "zapali žito"?
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.