Svetski putnik iz Meksika stigao i do Niša
Svetski putnik iz Meksika tridesettrogodišnji Horacio Gonzalez, koji je u poslednjih 5 godina obišao skoro 20 država i naučio da govori još 7 jezika, došao je i u Niš.
Osim na maternjem španskom i engleskom, ovaj avanturista može da priča na italijanskom, mađarskom, rumunskom, bugarskom, albanskom, srpskom, pomalo i na grčkom jeziku.
Za desetak dana u ovom gradu upoznao je gostoprimstvo kakvo, kaže, uvek iznenađuje i oplemenjuje. Upoznaje ljude, njihove navike, posmatra gde i kako žive, sluša šta imaju da mu kažu, govori im o svojim avanturama i sve to mu omogućava da “živi svoj san”.
- Tako što upoznajem druge ljude bolje upoznajem svoju ličnost, a time što upoznajem sebe lakše spoznajem svet – kaže Horacio.
Nakon što je u rodnom Meksiko sitiju uz stipendiju završio prava na prestižnom univerzitetu UNAM (Universidad Nacional Autonoma de Mexico) sa prijateljima je krenuo na humanitarno putovanje. Ostavio je sigurno radno mesto u uspešnoj advokatskoj firmi i sa drugovima kupio stari školski autobus kojim su zajedno pošli da posećuju siročad duž cele Latinske Amerike.
Deci bez roditelja poklanjali su školski pribor, odeću i igračke i upućivali ih jedne na druge. Planirao je da to putovanje traje samo godinu dana, međutim, kada je misija bila završena, rešio je da se vrati u Meksiko siti, ali ne istim putem, već obilazeći svet. Taj obilazak još traje.
Ranac, malo odeće i šator dovoljan su prtljag.
- Očekivao sam da ću u zapadnoj Evropi zateći hladne ljude i visoke cene. Prve zemlje na mojoj listi bile su Francuska, Engleska i Italija, iz Milana sam sleteo u Budimpeštu. Zbog lepih devojaka tamo počeo sam da učim mađarski. To što sam uspeo pokazalo mi je da mogu da naučim svaki jezik na svetu - kaže Horacio.
Odatle je otišao u Rumuniju gde se zainteresovao za pravoslavlje, onda u Bugarsku, Makedoniju, Srbiju, na Kosovo, a u februaru ove godine po jednom je prenoćio u skoro svakom manastiru na Svetoj Gori i sa jednim monahom proveo nekoliko dana.
O balkanskoj kulturi i istoriji znao je mnogo i pre dolaska. O nastanku prvih neolitskih civilizacija u Lepenskom viru, dolasku Slovena, Otomanskom carstvu, prvom i drugom svetskom ratu i raspadu Jugoslavije učio je u osnovnoj školi.
- Znam i ko je Franc Ferdinand, kako je ubijen u Sarajevu i šta je sve to izazvalo, pa to nam je bilo jedno od ispitnih pitanja u školi – priča Horacio.
U raznolikosti naroda koji žive na Balkanu i dramatičnim istorijskim promenama, ovaj Meksikanac vidi njegov značaj.
U jednoj balkanskoj zemlji, ovaj momak stekao je slavu. U Bugarskoj je 2010. godine pobedio u šou emisiji “Dobro došao u Bugarsku” čiji su takmičari isključivo stranci. Njegova neposrednost i duhovitost doneli su mu glavnu nagradu - tradicionalnu bugarsku kuću u selu Draganovo na 15 kilometara od Velikog Trnova.
Sada Horacio osim kuće u Meksiko sitiju, u komšiluku Fride Kalo i Dijega Rivere, ima i dom pored bivše bugarske prestonice.
Ipak, to ga nije odvratilo od putovanja.
- Imam listu zemalja koje treba da posetim. U Bugarsku svraćam povremeno i evo čitam “Momčeto od provincijata” Ljubena Staneva da usavršim jezik. Sledeća je Rusija. A kad se vratim kući u Meksiko, ostaje samo da dam državni ispit, uzmem diplomu i vratim se poslu – priča ovaj momak.
Horacio Jeronimo Gonzalez Medrano kaže da će mu po odlasku iz Srbije, posle iskrenih i dobronamernih ljudi, najviše nedostajati burek.
Horacio predstavlja svoju zemlju u bugarskom šouu, 2010.
Komentari
Poslednji komentari
slavica Ratkovic
19:06 // 21. 2. 2014.
volela bih da se ponovo vrati Horacio Gonzalez.on je najbolji covek na svetu.....
Zika Zivac
14:09 // 21. 6. 2013.
ko jednom dodje u nis uvek se vraca! brat nas meksikanac sto pre da se vrati da blejimo na kej!
Dzoni GF
03:33 // 21. 6. 2013.
Brat Horacio.Jednom dobar lik,blejao s njim po celu noc u gf-u . Vratice se on za par dana kod nas u Nis.
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.