Toplana predložila nove cene grejanja u Nišu – manja cena fiksnog i veća varijabilnog dela računa

autor: T.Tasić
Toplana kapija velika2 jv arhiva
Predlog novih cena; foto: JV

Nadzorni odbor niške Gradske toplane je usvojio odluku o novim cenama za predstojeću grejnu sezonu u Nišu – cena fiksnog računa je snižena, dok je cena varijabilnog dela u odnosu na trenutnu povećana. Prema rečima direktora Toplane Predraga Milačića nova cena će, ukoliko je usvoji Gradsko veće, biti primenjena retroaktivno od avgusta, kada je i počela obračunska grejna sezona.

Za razliku od prošle grejne sezone, predlog novih cene se razlikuju u nijansama. Nišlije bi mogle da plaćaju fiksni deo računa za predstojeću grejnu sezonu 24,28 dinara po kvadratu, dok je prošlogodišnja cena bila 24,57.

cene
Odluka Nadzornog odbora „Toplane“; foto: Grad Niš

Kada je reč o varijabilnom delu, u poređenju sa nultom cenom od prošle godine on je jeftiniji, ali je, kako kaže direktor Toplane Predrag Milačić, veći za 8 para od trenutne cene.

Mi smo prošle godine imali ukupno još dva pojeftinjenja i jedno poskupljenje varijabilnog dela, tako da faktički trenutna cena, zadnja koja je primenjivana je bila 4,89, a nulta cena je bila na početku grejne sezone 5,23. Tako da ako upoređujete sa nultom cenom to je pojeftinjenje i u varijabilnom delu, a ako upoređujete sa trenutnom cenom to je neko neznatno poskupljenje od 8 para u varijabilnom delu – objašnjava Milačić.

U fiksnom delu je, dodaje, cena niža, a pošto se obračunska grejna sezona primenjuje od avgusta, dodaje da će biti retroaktivno primenjivana.

Na odluku Nadzornog odbora Toplane potrošači najpre treba da ulože prigovore, a po proceduri kasnije treba da bude ili ne bude usvojena na sednici Gradskog veća.

Podsetimo, tople probe u Nišu počinju od danas.

Autor:
T.Tasić
Povezane teme

Slični tekstovi

Komentari

17
  1. A, u zbiru, naravno VEĆA!
    A, bre, OVČICE, ka’ će blejanje, bez toj AV pastir nema da se smeni!

  2. Presipaju iz supljeg u prazno da bi povecali racune…
    Zamolio bih JV da prilikom objavljivanja ovakvih vesti dodaju i komparativni racun jednog meseca za neki objekat, kako bi citaoci mogli da razumeju promenu onog najvaznijeg – koliko placaju.
    P.S.
    Zar nije retroaktivno menjanje cene/racuna nelegalno?

  3. -nek plati stanove ova bagra sto ih uzima dzabe
    -nek smanje plate na funkcijama
    -nek smanji plate toplana i direktor im
    -nek se otpuste partijski poslusnici po javnim preduzecima
    NAPRIMER

  4. Najbolje rešenje je da oni na kraju grejne sezone naprave matematiku vide koliko im para treba i onda retroaktivno od avgusta naplate grejanje.Jer očigledno ne znaju da naprave tačnu kalkulaciju već samo nešto muljaju.

  5. I Predrag Milačić opstade kao direktor, bez obzira na sve razloge da bude smenjen !

    • Konacno normalan covek na celu toplane sa kim moze da se prica i resavaju problemi ali izgleda ne odgovara radnicima koji misle da je toplana njihova privatna firma pa traze njegovu smenu!

  6. Kada ce jednom da bude na netu spisak svih gradskih sluzbi i preduzeca sa popisom radnih mesta.Ne treba imena samo ko je sta.Da vidimo koliko ih je.

  7. Primetjavam sledetje:
    A, be, vi iz JV ne date da se komentariše katastar i njihova „automatizacija“.
    Mora da su vi neki prijatelji il je reklama u pitanju, dobro li vi platili?
    Ovo njihovo „dostignutje“ u uredjenim državama postoji već desetljetjima, npr. u Sloveniji, ne mora idemo dalje!

  8. I za ono troje novih sluzbenika koji su na platnim spisku JKP Toplane od Avgusta meseca treba obezbediti novce za plate i doprinose …

  9. Prebrojte se u zgradi koliko je stanova obustavilo grejanje, ostavili su na upravnicima da odrede obracun. Postoji sansa da nije fer raspodela u zgradi, a to ne interesuje toplanu.

  10. Vidi se „napredak“ sa ovim direktorom. Preko leta uvecaju cenu fiksnog dela a zkada pocne grejna sezona onda varijabilnog dela uz „snizenje“ fiksnog da nas kao odobrovolje

    • Ivane, nebitno što znaš.
      Odlučuju neobrazovani i bahati koje bosanac čuva i neguje kao zastićenu vrstu.Oni čine 70% stanovništva.
      Čovek zna šta radi, vladaće dok ga Bog ne pozove jer je u Srbiji svakim danom sve više nepismenih jer obrazovani i pametni POPUŠTAJU – odlaze.

  11. Predjite na pelet i prirodni gas i tras ode cena u nebo. Kao kad bilo uvedite plin u auto. A Toplane sa mazuta presle na gas i evo nam ga sad. Bice skoro propast sveta nek propadne nije steta

  12. @ Dragan – Izlupetao si se i izgubio pravo na sendvic ! Ti bi da prekrijes unutarpartijsku borbu i grabez za direktorska mesta !

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.