Tvrđavski most ušao u Ginisovu knjigu rekorda, upisali ga gerilci
14. oktobar je Dan oslobođenja Niša u Drugom svetskom ratu, a istog dana 2020. godine, kako kažu Niški gerilci, predstvanici Ginisove knjige rekorda posetili su Niš kako bi dodelili prvo Ginisovo priznaje gradu. Grad Niš ponosni je “ginisovac” u najdužem rekonstruisanju mosta.
Predstavnici Ginisa - gospodin Longnouz i gospodin Fejker, predali su priznanje srpskom predstavniku Ginisa gospodinu Prolongiću i plakete povodom obaranja rekorda u kategoriji "Najduže trajanje rekonstrukcije mosta do 50 metara“. NA ogradu gradilišta; foto: UG
Ovo priznanje Tvrđavski most dobija jer je rekordnih 222 dana, 23 sata i 23 minuta u rekonstrukciji, a to se nije do sada dešavalo - naglasila su gospoda iz Ginisa,a prenose gerilci.
Ekipa Urbane gerile Niš, kako kažu, bila je domaćin predstavnicima Ginisove knjige rekorda i dobila zadatak da plakete povodom ovog rekorda, koji nije zabeležen u svetu, uruči predstavnicima Direkcije za izgradnju, kao i Gradskom veću i gradonačelnici.
Inače, Tvrđavski most u Nišu rekonstruiše se od početka marta ove godine.
Delegacija Ginisove knjige rekorda; foto: UG
Za to je izdvojeno 60 miliona dinara, a bilo je najavljeno da će sve biti gotovo za 4 meseca. Kucamo na vrata novembra, a kraj rekonstrukcije se još ne nazire, pa je Niš zato s pravom i upisan u Ginisovu knjigu u kategoriji najduže rekonstrukcije mosta od 50 m.
Podsetimo, niška Urbana gerila je grupa anonimnih aktivista, koji za sebe kažu da su "alternativa neradu, bahatosti i apatiji u gradu". Njihove akcije uvek plene pažnju, a bilo je tu polaganja venca na panj, takmičenja u preskakanju bankine, farbanja Tvrđave u roze, te sađenje cveća, pecanje i proslava rođendana udarnim rupama.
Na Margeru su farbali betonske kugle, “kitili” otpadom jelku u centru Niša kako bi skrenuli pažnju na loše okićen grad i roštiljali mesom "dimljenim" na zagađenom vazduhu.
Građani moraju da budu aktivniji, poručuje ova grupa, da uvide svoju moć i da shvate da, ukoliko oni ne ukažu na to što im smeta, drugi im neće rešavati probleme.
Komentari
Poslednji komentari
Ms
13:40 // 15. 10. 2020.
A sta je sa kejom koji je zapocet nizvodno od mosta i predstavljen kao kapitalna investicija a sad je ruglo.Pri tome je unisten najbogatiji ribolovni revir u Niskoj okolini.
Luka Mitrovic
10:44 // 15. 10. 2020.
Dobra fora, samo nema potrebe da se kriju I da budu anonimni, vise efekta bi imalo da se ne kriju. Ovako nece privuci vecu paznju I podrsku.
oIIo
12:53 // 15. 10. 2020.
Tebe ceka karijera savetnika vlade. Taj si kalibar.
mile svrga
07:56 // 15. 10. 2020.
1962.za jedno leto porušiše stari lučni most i izgradiše ovaj sadašnji,montiran je ispred knjižare svetlost igotov prevučen na današnje mesto,
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.