Udruženje iz Delijskog visa poziva na protest u naselju zbog samoposluge

1280x0 samoposluga4 delijski vis foto radneakcijedelijskivis
U subotu protest zbog samoposluge; foto: FB Radne akcije Delijski vis

Novi protest na Trošarini najavljuju iz Udruženja „Radne akcije Delijski vis“ iz Niša, jer kažu da su izgubili strpljenje nakon nekoliko godina borbe da se obnovi oronula samoposluga u njihovom naselju. Gradske institucije nisu ispunile njihova očekivanja, ističu, te ne žele više da ćute i pozivaju sugrađane da im se pridruže na protestu 30. septembra.

Udruženje iz Delijskog visa čini grupa mladih koji već nekoliko godina kose, farbaju, krpe, čiste i uređuju svoje naselje, a u akcijama su im često pomagala gradska komunalna preduzeća Parking servis i Mediana. Bilo je zato kritika u javnosti da sarađuju sa gradskom vlašću, jer su neretko i direktori viđeni na njihovim akcijama, pa je opozicija pre tri godine tvrdila da iza njih zapravo stoji SNS i da je reč o zloupotrebi javnih resursa u stranačke svrhe.

1280x0_Delijski-vis-radna-akcija-FB-stranica
Umesto saradnje sa gradskom vlašću, iz Udruženja ovog puta pozivaju na protest; foto: FB Radne akcije Delijski vis

Demantovali su iz Udruženja te tvrdnje i nastavili akcije uređenja naselja, a jedna od poslednjih njihovih inicijativa je da se nekadašnja samoposluga renovira, za šta već nekoliko godina dobijaju razna obećanja nadležnih.

Umesto saradnje sa komunalnim preduzećima u toj akciji, ovog puta iz Udruženja pozivaju na protest.

1280x0_Mehanizacija-Radna-akcija-Delijski-vis-FB-stranica
Umesto saradnje sa gradskom vlašću, iz Udruženja ovog puta pozivaju na protest; foto: FB Radne akcije Delijski vis

Obaveštavamo vas da će dana, 30. septembra, u 17 sati, kod bivše samoposluge „9 maj“, žitelji naselja Delijski vis, zajedno sa udruženjem Radne akcije „Delijski vis Niš“, izaći na protest i izneti javno problemo naselja iz kog dolaze – pišu iz Udruženja.

Južne vesti su već pisale o ovom problemu, kao i koja su sve obećanja dobijali, a gradonačelnica Dragana Sotirovski je tada rekla da su potpisivali ugovore sa trgovinskim lancima, koji su odustali zbog velikih ulaganja u oronulu zgradu, jer su shvatili da im se to ne isplati, ali je pozvala investitore da se informišu u Upravi za imovinu i naglasila da će Grad kroz određeni broj godina, nadoknaditi sva ulaganja u taj objekat.

stara samoposluga
Obnova ove stare samoposluge je njihov dugogodišnji zahtev; foto: FB Radne akcije Delijski vis

Međutim, iz Udruženja ističu da gradske institucije nisu ispunile njihova očekivanja i zato su zakazali protest.

Smatramo da smo u proteklim godinama pokazali visok nivo strpljivosti i kooperacije, za problem samoposluge, ali i sve druge probleme našeg naselja. Takođe, smatramo da gradske institucije nisu ispunile naša očekivanja i da su pokazali veliku nebrigu za naše naselje. Ne želimo više da ćutimo i zbog toga smo odlučili da jasno stanemo iza naših komšija i sugrađana – ističu u pozivu.

Podsetimo, juče su u naselju Delijski vis protestovali stanovnici zbog komunalnih problema, a traže asfaltiranje ulica, rešavanje problema sa kanalizacijom, osvetljenje i celokupno uređenje naselja, a ako im nadležni ne odgovore u narednih 15 dana, poručuju da će blokirati pružni prelaz na Trošarini na 24 sata.

Autor:
Povezane teme

Slični tekstovi

Komentari

9
  1. Ал да продаје и паризер!

    • Обавезно!!!Паризер је ушао у моду…“aut parizer,aut nichil.“…ништа без паризера…врућег’леба и мајонеза….да не заборавим….јогурт!

  2. Лепа зграда,комунално опремљена…ако није самоп.,може да буде сала за „мале спортове“,пензионерски удружење…дискотека…шта год,само да не пропада!

  3. Komsije skupite se u sto vecem broju nade naselje za njih kao i sa ne postoji

    • Druze, ima tu i druga dimenzija, iako su svi sns, jedni su za Sotairovsku a drugi za bivseg vlasnika Kopernikusa !

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još 450 karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.