Uručeni prvi ključevi stanova za bezbednjake u Vranju, na leto još 5 novih zgrada
Vlasnicima 39 stanova od 186 koliko se za bezbednjake gradi u blizini Osnovne škole “Svetozar Marković” u Vranju, uručeni su danas ključevi, a kako je rečeno, ključevi stanova u preostale 3 zgrade biče podeljeni narednog meseca. Kako je najavio gradonačelnik Vranja, na leto počinje izgradnja još 5 novih zgrada u tom delu grada.
Iako je bilo najavljeno, uručenju prvih ključeva za bezbednjake u Srbiji nisu prisustvovale premijerka Ana Brnabić i ministarka građevinarstva Zorana Mihajlović koja je prethodnog meseca u Vranju najavila da će ključevi biti podeljeni krajem marta, a ključeve je uručio ministar Nebojša Stefanović koji je najavio i nova ulaganja u Vranje. Cilj je da deo grada kod "Pete škole" postane urbano gradsko naselje; M. D. /JV
Počeli smo proces gradnje budućnosti u ovoj zemlji. To znači da možete da računate da će vam se plate svake godine povećavati, možete računati da ćete njima moći da isplaćujete ove stanove koji su ponuđeni po znatno nižim cenama od tržišnih. Ministarstvo unutrašnjih poslova ovde gradi veliki centar za vanredne situacije, pripremamo projekat da naredne godine počnemo sa izgradnjom nove policijske uprave - rekao je Stefanović.
Prvi čovek Vranja Slobodan Milenković rekao je da je cilj da taj deo grada kod “Pete škole” postane urbana gradska zona.
Već na leto kreće se sa izgradnjom 5 novih stambenih jedinica u neposrednoj blizini ove, 298 stanova, 22.000 kvadrata. Celo ovo naselje u budućnosti planiramo da obogatimo ambulantom, apotekom, poštom, a onda i da se i na lokaciji iznad ove izgradi i toplana. Očekujemo i otvaranje mnogobrojnih marketa - kaže Milenković.
Inače, Vranje je jedan od 6 gradova u Srbiji u kome su u prvoj fazi građene 4 zgrade za vojsku i policiju, a kako je Mihajlovićeva ranije rekla, bilo je preko 200 prijava za 186 stanova.
Državni projekat koji je podrazumevao izgradnju jeftinih stanova za bezbednjake, osim odlaganja datuma početka gradnje, obeležile su i brojne afere nakon početka gradnje pre oko godinu godinu dana, pa je tako u Vranju hapšen jedan izvođač radova, zapaljen vozni park drugog, a u Nišu gradnja stopirana zbog ispitivanja terena, a onda eksplodirala bomba na već razminiranom terenu. Tender za izgradnju zgrada u Nišu i Vranju dobila je firma koja je rušila u Savamali.
Upravo policajci koji su konkurisali za stan, kako su rekli novinarima, ne misle da je čitav sistem oko dodele stanova u redu, jer po njemu ispada da do stana mogu da dođu oni koji rade tek nekoliko godina, a oni koji su u službi decenijama ostanu “kratkih rukava”, dok je premijerka Ana Brnabić rekla da je to bio najbolji i najtransparentniji način da se dođe do stana.
Komentari
Poslednji komentari
Dragutin Vukotic
16:16 // 15. 3. 2020.
Da li vi kao medij mozete da posaljete pitanje relevantnim subketima, vladi... Kada ce krenuti izgradnja stanova u nisu???? Svuda se gradi samo u nisu kao po obicaju, kao i u svemu drugome, sve ide kilavo
bubanjac
18:09 // 15. 3. 2020.
Savetnik za proviziju bulata još nije pronašao lokaciju.
Miki
15:24 // 15. 3. 2020.
Nedopustivo je da se drzavni novac koristi za resavanje stambenog pitanja samo jedne klase zaposlenih. To treba trziste da regulise, a ljudima naravno da treba pomoci, ali ne sa stanovima na poklon za stotinak ljudi nego da svi zaposleni u drzavnom sektoru dobiju povoljnosti za hipoteke. Sve banke bi skocile na mogucnost da - za odredjeni popust - finansiraju veliki broj kredita za zaposlene.
Jasna
00:05 // 15. 3. 2020.
Za vojsku i policiju ima.....za samohrane roditelje nema nista.....Jos gospodin predsednik i njegova vlada daju ogromne sume novca za svako novoredjence emigranata koje se rodi u Srbiji i uz sve to i drzavljanstvo!Da poraste natalitet.Njima po 3000 din.dnevno za trosak a VECINA SRBA RADI ZA DEVNICU OD 1000 DINARA.
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.