Rezanjem kolača u bogoslužbenom prostoru Kasarne “Knjaz Mihailo” u Nišu, pripadnici 21. bataljona veze obeležili su krsnu slavu – Malu gospojinu. Obeležen je i Dan službe telekomunikacija, u znak sećanja na 20. septembar 1916. godine, kada je veza postala samostalan rod srpske vojske.
Kako navode iz Kopnene vojske, tog dana, na predlog ministra vojnog generala Božidara Terzića, prestolonaslednik Aleksandar Karađorđević odobrio je Uredbu o vojnom telegrafu, na osnovu koje su jedinice veze prerasle u jedinice ranga bataljon – puk.
Poruka svečanosti u niškoj kasarni je da se služba telekomunikacija, kao oslonac sistema bezbednog i stalnog komandovanja, stalno mora proveravati. Potpukovnik i komandant 21. bataljona vezista Ljubiša Pajić kaže da oni u tome potpuno uspevaju.
To podrazumeva praćenje savremenih trendova u oblasti telekomunikacija i stvaranje sistema koji će pružiti komandovanju kvalitet i kapacitet prenosa, uz visok nivo zaštite – poručuje Pajić.
Glavni gost bio je komandant Kopnene vojske i general-potpukovnik Milosav Simović, koji je starešinama, vojnicima i civilima poželeo da i dalje budu stručni, časni, hrabri, čestiti i požrtvovani.
Takođe, krsna slava 21. bataljona veze, Rođenje presvete bogorodice – Mala gospojina, obeležena je u bogoslužbenom prostoru Kasarne “Knjaz Mihailo”.
Rezanju kolača prisustvovali su zamenik komandanta Kopnene vojske general-major Slađan Stamenković, načelnik štaba Komande Kopnene vojske brigadni general Željko Tramošljika i komandant 3. brigade Kopnene vojske i Garnizona Niš pukovnik Dragan Antić.
Svetu liturgiju služio je major Đorđe Dimić, protojerej, vojni sveštenik Komande Kopnene vojske, uz sasluženje kapetana Ivana Ganića, jereja, vojnog sveštenika 3. brigade Kopnene vojske i kapetana Aleksandra Milovanovića, jereja, vojnog sveštenika Mešovite artiljerijske brigade.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
u Srbiji samo još udruženje Dabrovi iz Zasavice nema krsnu slavu.